مجموعه تمثیلات (سه جلدی)

مجموعه تمثیلات (سه جلدی)

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۲۰,۰۰۰
%۱۵
۱۸۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۵۱۱
وزن:
۵۸۴ گرم

معرفی کتاب

ضرب المثل ها و تشبیهات بهترین راه هایی هستند که به کمک آن ها می توانیم سخت‌ترین مسائل و مباحث را برای همه قابل فهم کنیم. امور ملموس و حوادثی که هر روز در زندگی روزمره اتفاق می‌افتند بهترین ابزاری هستند که به کمک آن‌ها می‌توانیم مباحث فکری و انتزاعی را برای ذهن جوانان یا کسانی که به مسائل سخت فکری عادت ندارند، توضیح دهیم. بهترین سخنوران و واعظین اخلاقی کسانی هستند که می‌توانند با شیرین‌ترین و نغزترین تمثیلات بسیاری از امور را برای مردم توضیح دهند.

آیت الله حائری شیرازی از جمله بزرگان اخلاق و دین بود که سالیان سال در مقام امام جمعه و مبلغ دینی معارف اسلامی را برای نسل جوانان و مردم ایران بیان نمود. گفتار ساده و همه فهم ایشان باعث می‌شد تا محبوبیت بسیار زیادی در میان دینداران داشته باشد و با همین جملات ساده و عبارات روان ایشان توانستند قلوب بسیاری را از افراد با معارف دین اسلام آشنا و آرام گردانند. حال از ثمره سال‌ها سخنرانی و تبیین این عالم ربانی مجموعه سه جلدی از تمثیلات ایشان در موضوعات مختلف به رشته تحریر درآمده است. مطالعه این مجموعه هم برای مبلغانی که تازه پا به این عرصه گذاشته‌اند و هم برای حق جویانی که به دنبال مسیری ساده برای فهم مسائل اخلاقی و اعتقادی هستند مفید خواهد بود. ایشان از ساده‌ترین و ابتدایی‌ترین حوادث زندگی بهره برده‌اند تا هم مسائل دینی به بهترین شکل فهم شود و هم اینکه همواره با کمک این تمثیلات جوابی ساده و سرراست برای شبهات دینی در ذهن داشته باشید. در ادامه به شکل مبسوط با مباحث مطرح شده در این سه جلد آشنا می‌شوید.

این مجموعه شامل کتب زیر می‌باشد:

۱) تمثیلات اخلاقی-تربیتی (جلد اول)

در اولین جلد از کتاب تمثیلات اخلاقی-تربیتی با فضائل و رذائل اخلاقی شروع می‌شود و سپس به ماهیت و آثار گناه ، نگرش توحیدی به جهان ، مرگ و آمادگی برای آخرت و... می‌پردازد.

۲) تمثیلات اخلاقی-تربیتی (جلد دوم)

جلد دوم کتاب تمثیلات اخلاقی تربیتی به سیر و سلوک و تربیت نفس‌ ، ارزش عمر و ضرورت برنامه ریزی ، تقوا ، آرزوها و تعلقات ، نماز ، دعا ، خانواده و تربیت فرزند و...  پرداخته شده است.

۳) تمثیلات اعتقادی-علمی

این جلد ابتدا به مباحث خداشناسی ، ضرورت نبوت،مقام و جایگاه امامت،معادشناسی،ایمان و کفر و دین شناسی می‌پردازد و سپس به مباحث دانش و آگاهی ، فلسه احکام ، انسان شناسی ،‌ جهان شناسی ، رابطه علم و دین ، علوم انسانی ، جامعه شناسی ، اقتصاد و مدیریت و قرآن و تفسیر می‌پردازد.

تمثیلات اخلاقی تربیتی (جلد اول)
تمثیلات اخلاقی تربیتی (جلد دوم)
تمثیلات اعتقادی علمی (جلد اول)

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

خاتون و قوماندان خاتون و قوماندان
۱۵ %
مریم قربانزاده
۱۲۵,۰۰۰
۱۰۶,۲۵۰ تومان
کهکشان نیستی کهکشان نیستی
۲۰ %
محمدهادی اصفهانی
۲۲۰,۰۰۰
۱۷۶,۰۰۰ تومان
مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب (هشت جلدی) مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب (هشت جلدی)
۱۵ %
۱,۰۹۵,۰۰۰
۹۳۰,۷۵۰ تومان
مجموعه قصه های شیرین دلستان و گلستان (پنج جلدی) مجموعه قصه های شیرین دلستان و گلستان (پنج جلدی)
۱۵ %
۲۵۰,۰۰۰
۲۱۲,۵۰۰ تومان
بهجت الدعاء بهجت الدعاء
۱۵ %
آیت الله بهجت
۳۰۰,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰ تومان
جدال دو اسلام جدال دو اسلام
۱۰ %
روح الله نامداری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها