مجموعه سیره نامه امیرالمومنین (دو جلدی)
۲
۰
نام اثر :

مجموعه سیره نامه امیرالمومنین (دو جلدی)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
تحقیق
وزن :
۱۸۶۰ گرم
تعداد صفحه :
۱۶۸۶ صفحه
نوع جلد :
گالینگور
قیمت : ۶۶۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۵۹۴,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

علی کورانی عاملی جزو نویسندگان لبنانی است که آثار متعددی در مورد تاریخ و حوادث زمانه ائمه نوشته است. یکی از معروف ترین آثار ایشان در ایران کتاب «عصر ظهور» است که به بررسی حوادث و اتفاقات در آستانه ظهور حضرت حجت و پس از آن می‌پردازد. نکته جالب تحقق برخی پیش بینی‌هایی است که در این کتاب ذکر شده‌اند.

سیره نامه امیرالمومنین (علیه السلام) زندگینامه مبسوط و باجزئیات زندگی علی ابن ابی طالب(علیه السلام) به قلم این عالم لبنانی است. جلد اول این کتاب مربوط به دوران طفولیت حضرت تا رحلت پیامبر و برخی حوادثی است که در زمان خلفا رخ داده است. جلد دوم که به تازگی به زبان فارسی ترجمه شده مربوط به دوران سکوت امیرالمومنین و حکومت خلفا ثلاثه است تا زمانی که مردم برای بیعت به ایشان روی آوردند. نکته مهم این است که جناب کورانی در ذکر حوادث تاریخی التزامی به بیان اتفاقات براساس سیر زمانی ندارند و گاه به اقتضای بحث مطرح شده اتفاقاتی از سال‌ها بعد را ذکر نموده‌اند. تمام مسائل ذکر شده در این سیره نامه مستند به منابع تاریخی شیعه و سنی است. جلد سوم این اثر که با محوریت جنگ‌های زمان خلافت حضرت است در سال‌های آینده منتشر خواهد شد.

در بخشی از این کتاب می‌خوانید:

شیخ مفید گوید: اینکه امیرالمؤمنین از یاری عثمان کناره گرفت و از وی دفاع نکرد و تنهایش نهاد، به خاطر اندیشه و تمهیدش برای برکنار کردن و کشتن او نبود؛ بلکه رأی وی در این زمینه تابع عقیده اش درباره امیران آن مردم بود و به فرجام کارها آگاهی داشت و در منافع عمومی شک و تردید نداشت. او در همه این موارد تا زمانی که خودش صلاح میدانست سازش و آرامش و کناره گرفتن را در پیش می گرفت پس از قتل عثمان وی با سخنانی که الفاظ متفاوت و معانی یکسان دارد درباره او سخن گفت یک بار فرمود: «به خدا سوگند! من عثمان را نکشتم و کسی را برای قتل وی یاری نکردم.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده