سیره نامه امیرالمومنین (جلد دوم)

سیره نامه امیرالمومنین (جلد دوم)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۴۷۵,۰۰۰
%۱۰
۴۲۷,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
گالینگور
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۸۷۰
وزن:
۱۰۱۴ گرم
شابک:
9789643049096

معرفی کتاب

علی کورانی عاملی جزو نویسندگان لبنانی است که آثار متعددی در مورد تاریخ و حوادث زمانه ائمه نوشته است. یکی از معروف ترین آثار ایشان در ایران کتاب «عصر ظهور» است که به بررسی حوادث و اتفاقات در آستانه ظهور حضرت حجت و پس از آن می‌پردازد. نکته جالب تحقق برخی پیش بینی‌هایی است که در این کتاب ذکر شده‌اند.

سیره نامه امیرالمومنین (علیه السلام) زندگینامه مبسوط و باجزئیات زندگی علی ابن ابی طالب(علیه السلام) به قلم این عالم لبنانی است. جلد اول این کتاب مربوط به دوران طفولیت حضرت تا رحلت پیامبر و برخی حوادثی است که در زمان خلفا رخ داده است. جلد دوم که به تازگی به زبان فارسی ترجمه شده مربوط به دوران سکوت امیرالمومنین و حکومت خلفا ثلاثه است تا زمانی که مردم برای بیعت به ایشان روی آوردند. نکته مهم این است که جناب کورانی در ذکر حوادث تاریخی التزامی به بیان اتفاقات براساس سیر زمانی ندارند و گاه به اقتضای بحث مطرح شده اتفاقاتی از سال‌ها بعد را ذکر نموده‌اند. تمام مسائل ذکر شده در این سیره نامه مستند به منابع تاریخی شیعه و سنی است. جلد سوم این اثر که با محوریت جنگ‌های زمان خلافت حضرت است در سال‌های آینده منتشر خواهد شد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

با گذشت کمتر از دو ماه از وفات پیامبر بزرگوار همه کارگزاران و فرمانداران و امیرانی که پیامبر انتخاب کرده بود برکنار شدند و برخی از ایشان به بدترین گونه به قتل رسیدند مانند مالک بن نویره البته اسامة بن زید که پیامبر او را فرمانده سپاه کرده بود، به گونه‌ای شگفت انگیز از این برکناری‌ها در امان ماند سپس حکومت کارگزاران تازه را به عنوان فرمانداران و امیران به جای کسانی که پیامبر گماشته بود، انتخاب کرد و مسئولیت‌های عمومی را به افرادی از قریش سپرد. امویان طعمه های اصلی را به چنگ گرفتند و نقش فعال در قدرت سپاری به طوائف یافتند در حالی که در دشمنی با پیامبر و کینه‌ورزی و حسد به خاندان رسول خدا مشهور بودند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سیره نامه امیرالمومنین (ع) (جلد اول) سیره نامه امیرالمومنین (ع) (جلد اول)
۱۰ %
۴۰۰,۰۰۰
۳۶۰,۰۰۰ تومان
احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
کتاب آه کتاب آه
۱۰ %
یاسین حجازی
۲۹۵,۰۰۰
۲۶۵,۵۰۰ تومان
فدک در تاریخ فدک در تاریخ
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
علی از زبان علی-گالینگور علی از زبان علی-گالینگور
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
خادم ارباب کیست خادم ارباب کیست
۹ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۸۶,۴۵۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها