سیره نامه امیرالمومنین (ع) (جلد اول)
۶
۰
نام اثر :

سیره نامه امیرالمومنین (ع) (جلد اول)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
تحقیق
وزن :
۸۴۶ گرم
تعداد صفحه :
816 صفحه
نوع جلد :
گالینگور
قیمت : ۳۰۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۲۷۰,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

علی کورانی عاملی جزو نویسندگان لبنان است که آثار متعددی در مورد تاریخ و زندگی ائمه نوشته است. یکی از معروف ترین آثار او در ایران کتاب «عصر ظهور» است که به تحلیل و بررسی حوادث و اتفاقات در آستانه ظهور حضرت حجت و پس از آن می‌پردازد.

سیره نامه امیرالمومنین (علیه السلام) زندگینامه مفصل و باجزئیات زندگی علی ابن ابی طالب(علیه السلام) به قلم این عالم شیعی است. جلد اول این کتاب مربوط به دوران طفولیت حضرت تا رحلت پیامبر و برخی حوادثی است که در زمان خلفا رخ داده است. جلد دوم که به تازگی به زبان فارسی ترجمه شده مربوط به دوران سکوت امیرالمومنین و حکومت خلفا ثلاثه است تا زمانی که مردم برای بیعت به ایشان روی آوردند. نکته مهم این است که جناب کورانی در ذکر حوادث تاریخی التزامی به بیان اتفاقات براساس سیر زمانی ندارند و گاه به اقتضای بحث مطرح شده اتفاقاتی از سال‌ها بعد را ذکر نموده‌اند. تمام مسائل ذکر شده در این سیره نامه مستند به منابع تاریخی شیعه و سنی است. جلد سوم این اثر که با محوریت جنگ‌های زمان خلافت حضرت است در سال‌های آینده منتشر خواهد شد.

در برشی از این کتاب می‌خوانید:

در منابع ما با سند صحیح گزارش شده است رسول خدا ﷺ فرمود: هنگامی که به آسمان برای معراج برده شدم از آسمانی به آسمان دیگر رفتم تا به سدرة المنتهی رسیدم و در پیشگاه خداوندم ایستادم. به من فرمود: «ای محمدا» گفتم: «بله» فرمود: «آفریدگان مرا آزمودی کدام یک بیشتر از تو فرمان می برد؟» گفتم «خداوندا! علی» فرمود:«ای محمد راست میگویی. آیا برای خودت جانشینی انتخاب کرده ای که پیام تو را ابلاغ کند و چیزهایی از کتاب مرا که بندگانم نمی دانند به آنان بیاموزاند؟» گفتم:« تو برایم انتخاب کن که انتخاب تو برایم خیر است.» فرمود: «علی را برایت انتخاب کردم او را جانشین و وصی خود گردان که من دانش و بردباری خود را به او بخشیده ام و او به حق امیرالمؤمنین است. این ادعا را نه کسی پیش از او کرده و نه پس از او خواهد کرد. ای محمد علی پرچم هدایت و پیشوای اطاعتگران من و نور اولیای من است. او همان کلمه ای است که تقواپیشگان به آن تمسک می جویند. هر که او را دوست بدارد مرا دوست داشته و هر که با او کینه توزی کند با من کینه ورزیده است. ای محمد او را به این خبر مژده ده.»

 

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده