لوازم نویسندگی

لوازم نویسندگی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۳۵,۰۰۰
%۱۰
۳۰۱,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۳۶
وزن:
۳۰۴ گرم
شابک:
9786001740923

معرفی کتاب

کتاب «لوازم نویسندگی» نوشته نادر ابراهیمی یکی از بزرگترین نویسندگان معاصر ادبیات داستانی ایران است. ابراهیمی که صاحب آثار بزرگ و ماندگاری همچون «آتش بدون دود» و «بر جاده های آبی سرخ» است در سال‌های پایینی دهه شصت تصمیم می‌گیرد برای نسل جوان کشور مجموعه کاملی فراهم آورد که تمام آموزش‌های لازم برای پرداختن به ادبیات داستانی در آن وجود داشته باشد. او در مقدمه این اثر می‌نویسد که برآوردش از مجموعه ساختار و مبانی ادبیات داستانی حدود هفده جلد است که او تنها فرصت پیدا می‌کند تا سه مجلد آن را به نگارش و چاپ برساند. این کتاب را می‌توان اولین گام برای کسانی دانست که به نویسندگی در حوزه ادبیات داستانی علاقه‌مند هستند و کنجکاو هستند تا در مورد فرآیند این عمل بهتر بدانند. در این کتاب هیچ کدام از عناصر داستانی یا تکنیک‌های ضروری برای نوشتن آموزش داده نمی‌شود. بلکه تمامی مباحث این کتاب مربوط به یک گام پیش از گذاشتن قلم بر کاغذ هستند. در این کتاب نادر ابراهیمی به نوقلمان می‌آموزد یک نویسنده از لحاظ روحی و فکری چه شرایطی را باید داشته باشد، چه ویژگی‌های شخصیتی برای پوشیدن ردای نویسندگی ضروری هستند و قبل از آنکه دست به قلم ببرد باید در کوله بارش چه اندوخته‌ها و مصالحی داشته باشد تا بتواند یک اثر درست و متقن خلق کند. به همین خاطر این کتاب را می‌توان یک متر و معیار خوب برای تمام کسانی دانست که علاقه‌مند به نوشتن هستند و با این کتاب قادر خواهند بود به بررسی این موضوع بپردازند که آیا خلق و خوی آن‌ها برای پیمودن این راه مناسب هست یا نه؟ اراده، داشتن باور و احساس سالم، تلاش و کوشش خستگی ناپذیر، مطالعه جهان و کلمه و زیست منحصربه‌فرد از جلمه مهم‌ترین مباحثی هستند که به عنوان لوازم نویسندگی مطرح می‌گردند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

«هنگامی که در بوگوتا برای روزنامه‌ی ال اسپکتادورکار می‌کردم دست کم هفته‌یی سه داستان کوتاه و روزی دو سه مقاله می‌نوشتم، نقد فیلم هم قلم می‌زدم. سپس شب که همه به خانه‌هایشان می‌رفتند به نوشتن داستان بلند می‌پرداختم. اکنون در قیاس با آن زمان بازده کارم بسیار اندک است. روزی که خوب کار کرده باشم و از ساعت نه صبح تا دو یا سه‌ی بعد از ظهر نوشته باشم حداکثر می‌توانم یک بند چهار پنج سطری بنویسم که آن را هم معمولاً روز بعد دور می‌اندازم. ... نوشتن به دشواری ساختن میز است. در هر دو مورد با واقعیت سروکار دارید موقعیتی که به سختی چوب است. هر دو انباشته از نیرنگ و شگرد اصولاً با اندکی جادو و انبوهی کار دشوار روبرو هستیم و همانگونه که گفته‌اند گمان می‌کنم پروست گفته باشد - نویسندگی به ده درصد الهام و نود درصد عرق ریزی نیاز دارد.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

الگوهای جهانی داستان الگوهای جهانی داستان
۱۰ %
امی دیر دون - مهکامه ستوده یکتا
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
میانبرهای رمان میانبرهای رمان
۱۰ %
لورا ویتکامب - فخرالسادات موسوی
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
رها و ناهشیار می نویسم رها و ناهشیار می نویسم
۱۰ %
الهام شوشتری زاده - ادر لارا
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
هزار جرقه داستانی هزار جرقه داستانی
۱۰ %
برایان کوهن - ملیحه ظریف شاهسون‌نژاد
۵۰,۰۰۰
۴۵,۰۰۰ تومان
سبک شخصی در رمان سبک شخصی در رمان
۱۰ %
ریچارد گودمن - فیلیپ ک جیسون
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
سی و هشت خطای رایج داستان نویسان سی و هشت خطای رایج داستان نویسان
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها