میانبرهای رمان

میانبرهای رمان

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۴۵,۰۰۰
%۱۰
۱۳۰,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
آموزشی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۲۹۲
وزن:
۱۷۶ گرم
شابک:
9786000350277

معرفی کتاب

کتاب «میانبرهای رمان» دومین جلد از مجموعه کتاب‌های گام به گام تا داستان نویسی حرفه‌ای است که توسط لورا ویتکامب نوشته شده و برای اولین بار توسط نشر عصر داستان منتشر گردیده و حال سوره مهر این مجموعه را تجدید چاپ کرده است. ویتکامب که سه رمان و دو اثر آموزشی در حوزه داستان نویسی نوشته است در مقدمه اثر خود می‌نویسد که نوشتن اولین اثر خود را بیست سال طول داده و تلاش کرده اثر را با توجه به نقد و نظرهای ویراستارش در بهترین حالت بنویسد اما زمانی که کار بر روی نوشتن دومین رمان را شروع کرده متوجه شده با ضرب الاجلی مواجه هست که تا آن موعد باید داستان خود را تکمیل کند. این مساله باعث شده تا روش‌های قبلی را کنار بگذارد و برای نوشتن رمان در زمانی کوتاه‌تر تکنیک‌های متفاوتی را امتحان کند. نتیجه این تجربه نقطه آغازین نوشتن این کتاب گردیده است. حالا او می‌توانند به نویسندگان که در ابتدای مسیر هستند روش‌هایی  را بیاموزد که از طریق آن‌ها اشتباهات کمتری را مرتکب شوند و برای رسیدن به آن سبک شخصی و افتادن بر روی ریل که کمتر مانعی مسیر نوشتنشان را مختل کند می‌توانند از این روش‌ها استفاده کنند. او در ضمن مرور خاطرات و تجربیات شخصی برای هر ساحت از داستان همچون زاویه روایت داستان، شخصیت پردازی و ویرایش پیش نویس راهنمایی‌های خوبی برای خوانندگان دارد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

تنها نباید به اقتباس نقاط قوت آثار نویسنده‌ها اکتفا کرد، بلکه توجه به خرد و حکمت آن‌ها نیز لازم است. البته این امر به معنای سرقت نیست؛ چون ما چیزی از آن‌ها بلکه از آن‌ها نحوه نگارش رمان‌های بهتر را می‌آموزیم. وقتی سعی می‌کنید به سرعت پیش نویس خوبی تهیه کنید دوست ندارید یک صحنه اقتباسی را پشت سر هم تکرار کنید یا نمی‌خواهید یک جا ثابت بنشینید و نامطمئن از اینکه از کجا شروع کنید به صفحه سفید کاغذ خیره شوید. برعکس، صحنه‌های بعضی از رمان‌های دلخواهتان را مرور می‌کنید و از تکنیک‌ها و ساختارهای کارآمدشان یادداشت برمی‌دارید.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

لوازم نویسندگی لوازم نویسندگی
۱۰ %
نادر ابراهیمی
۳۳۵,۰۰۰
۳۰۱,۵۰۰ تومان
خودت داستان بنویس خودت داستان بنویس
۱۰ %
سیمون چشایر - حبیب یوسف‌زاده
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
تکنیک های نویسندگان بزرگ تکنیک های نویسندگان بزرگ
۱۰ %
جف دایر - عباس پژمان
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
عادت روزانه نوشتن عادت روزانه نوشتن
۱۰ %
مارگرت گراتی - مرجان مهدی‌پور
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
بیایید داستان بنویسیم بیایید داستان بنویسیم
۱۰ %
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
نویسندگی خلاق به زبان ساده نویسندگی خلاق به زبان ساده
۱۰ %
مگی هاماند - مسعود ملک‌یاری
۲۴۵,۰۰۰
۲۲۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها