راه رشد (جلد دوم)

راه رشد (جلد دوم)

4.2

الگوی دینی تربیت کودک و نوجوان

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۲۰,۰۰۰
%۱۰
۱۰۸,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۲۰
وزن:
۱۹۶ گرم
شابک:
9786004415408

معرفی کتاب

در مکتب اسلام تربیت هر فرد مبتنی بر تعلیم، تحصیل و تجربیاتی است که در طی زندگی از طریق خانواده، جامعه و تلاش‌های شخصی به دست می‌آورد. هر انسان برای رسیدن به قرب الهی و کمال وجودی باید در مسیر تربیت گام بردارد و نهال وجودش را با مراقبت در گفتار و کردار به سوی حق رشد دهد. عالمان دینی که سال‌ها با کلام وحی و بیانات گهربار ائمه همنشین بوده‌اند از جمله افراد موثری هستند که می‌توانند در این مسیر دستگیر انسان باشند. آیت الله حائری شیرازی از جمله عالمانی بود که سال‌ها به تربیت مردم اشتغال داشت و تلاش می‌نمود در گفتار و رفتار به تزکیه اخلاقی مردم بپردازد. حاصل بیانات ایشان به همت گروهی از پژوهشگران و نویسندگان گردآوری و تدوین شده و اکنون به شکل مباحث سلسله‌وار تقدیم علاقه‌مندان در حوزه تربیت و پرورش اسلامی می‌گردد.

کتاب «راه رشد جلد دوم» را می‌توان شروع مباحث اصلی استاد در حوزه تربیت دانست. عمده مطالب ذکر شده در جلد اول وجهه مقدماتی و تئوری دارند اما از ابتدای این جلد نکات عملی استاد حائری شیرازی در زمینه تربیت کودک و نوجوان مبتنی بر معارف اسلامی مطرح می‌گردند. مراحل سه‌گانه تربیت کودک به سه بخش تقسیم می‌گردند: هفت سال ابتدایی دوره سیادت کودک هستند، هفت سال دوم دوره فرمانبرداری کودک و هفت سال سوم دوره وزارت کودک نامیده می‌شود که هر بخش به شکل مفصل توضیح داده شده است. در ادامه از جمله مباحث مهم که به آن پرداخته می‌شود ویژگی‌های لازم برای هر مربی است که باید خصلت‌هایی همچون ایمان و معنویت، توکل و توسل، صبر و حوصله، عشق و علاقه، جدیت و انضباط و... را در خود تقویت و تثبیت کند. همچنین تاثیر روابط والدین بر تربیت فرزند و نقش هر کدام از والدین در این امر مهم نیز تبیین می‌گردد. سرفصل‌های کاربردی این کتاب شناخت راه تربیت را برای هر مربی آسان می‌سازد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

معنای این حرکت، «الْوَلَدُ سَیِّدٌ سَبْعَ سِنِینَ» است. این امیری و آقایی است. می خواهد این بچه بشکفد بروز کند مرعوب هیچ انسانی نباشد می‌خواهد بچه را طوری تربیت کند که اصلاً مخلوق برایش مهم نباشد می‌خواهد بچه مشرک نشود و ترس از غیر خدا در وجودش نرود تا ترس از خدا بیاید. وقتی که ترس از مخلوق از دل نرفته، چطور ممکن است ترس از خدا بیاید؟ وقتی که شرک نرفته چگونه توحید می‌آید؟! می‌خواهند این بچه از بابایش نترسد وگرنه مگر کاری داشت که علی به بچه‌اش بگوید: بابا! چرا این طور می‌کنی؟! حالا پیغمبر چیزی نگفت؛ چرا پدر و مادرش نگفتند:این کار زشت است؟ چون کار بدی نکرده؛ خلافی نکرده است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مجموعه راه رشد (چهار جلدی) مجموعه راه رشد (چهار جلدی)
۱۰ %
محی‌الدین حائری شیرازی
۵۵۰,۰۰۰
۴۹۵,۰۰۰ تومان
نسیم مهر 2 نسیم مهر 2
۱۰ %
حسین دهنوی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
من دیگر ما (جلد پنجم) من دیگر ما (جلد پنجم)
۱۰ %
محسن عباسی ولدی
۱۳۲,۰۰۰
۱۱۸,۸۰۰ تومان
مغز کودک من - از بارداری تا یک سالگی مغز کودک من - از بارداری تا یک سالگی
۱۰ %
۸۹,۰۰۰
۸۰,۱۰۰ تومان
من دیگر ما (جلد چهارم) من دیگر ما (جلد چهارم)
۱۰ %
محسن عباسی ولدی
۷۲,۰۰۰
۶۴,۸۰۰ تومان
فرودگاه فرشتگان 2 فرودگاه فرشتگان 2
۱۰ %
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها