ناخدایی دیجیتال

ناخدایی دیجیتال

4.2

راهنمای تحول سازمان‌ها در عصر دیجیتال

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۱۶,۰۰۰
%۱۰
۱۹۴,۴۰۰
تومان
موجودی:
فقط 2 جلد
رده سنی:
عمومی / کارآفرینان
قالب:
مشاوره
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۵۶
وزن:
۲۴۰ گرم
شابک:
9786227089042

معرفی کتاب

«دیگر به شکل ترسناکی روشن است که تکنولوژی ما از انسانیتمان پیشی گرفته است.» - آلبرت انیشتین

زمانه‌ای بود که مردم برای کوچک‌ترین نیازهای روزمره وقت و انرژی بسیار زیادی صرف می‌کردند و این روند هزاران سال با تغییرات بسیار کمی به قوت خود باقی بود. اما در دو قرن گذشته موجی از اختراعات تازه آمد که دنیای گذشته را با خود شست و برد. حالا ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که هر نسل دنیایی بسیار متفاوت از نسل قبل خود دارد؛ و چیزی که همه درباره‌اش نگرانیم دیگر یک یا چند موج نیست؛ سونامی عظیمی است که قرار است همه‌چیز را ببلعد!

کتاب «ناخدایی دیجیتال» دربارۀ همین سونامی نوشته شده؛ منتها نه به آن شکل ترسناکش. سونامی دیجیتال یک بخش اجتناب‌ناپذیر از برهۀ کنونی است و البته جنبه‌های ترسناکی هم دارد. یکی از این جنبه‌ها حفظ بقاست و اگر بخواهیم کمی به نظریات علمی داروین تکیه کنیم، با این حقیقت مواجه می‌شویم که ما هم به عنوان یک کشور باید خود را به دیگران برسانیم، وگرنه طبیعت ما را حذف می‌کند. این کتاب دقیقاً با همین انگیزه نوشته شده و هدفش آشنا کردن صاحبان انواع کسب‌وکارها با این تحول دیجیتال است. در هر عرصه‌ای که فعالیت می‌کنید و هر تخصصی که دارید، فناوری‌های دیجیتال در کمین شما هستند! این کتاب راهنمای تحول سازمان‌ها در عصر دیجیتال است و تلاش می‌کند به خوانندگان کمک کند تا آیندۀ شغلی خود را تضمین کنند. «دکتر مهدی شامی زنجانی»، عضو برجستۀ هیئت علمی و از اساتید برگزیدۀ دانشگاه تهران، در این کتاب برای مخاطب توضیح می‌دهد که پیشرفت دیجیتال چطور توانسته ابعاد مختلف اقتصاد و بازار جهانی را تحت سلطه قرار دهد. بنابراین با خواندن این کتاب می‌توانید تصویری روشن از مدل کسب‌وکار دیجیتال به دست بیاورید، تحول دیجیتال را در محیط کاری خود پیاده‌سازی کنید و همراه با بزرگ‌ترین موج‌سواران دریای دیجیتال همراه شوید!

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«پردازش داده‌های بازدیدکنندگان فقط بخشی از رویکرد دیزنی برای بهبود تجربۀ مشتری است. ابتکار جدید دیزنی با عنوان «مای مجیک پلاس» با سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری، ترکیبی از وبسایت، اپلیکیشن موبایل و یک مچ‌بند است که در مجموع این امکان را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌کند تا در شهربازی‌های دیزنی تجربه‌های سفارشی و شخصی‌سازی‌شده داشته باشند. این طرح ابتکاری شامل آموزش فناوری جدید به ۷۰ هزار نفر از کارکنان، تجهیز حدود ۳۰ هزار در از اتاق‌های هتل با قابلیت «آر.اف.آی.دی» (سیستم شناسایی با امواج رادیویی) و نصب اسکنرهایی در شهربازی‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها و در دیگر وسایل سرگرمی و تفریحی بوده است. این اقدام جادویی دیزنی با فرایند رزرو شهربازی‌های آن آغاز می‌شود و بازدیدکنندگان می‌توانند از طریق وبسایت یا اپلیکیشن موبایل، بلیت‌ها را رزرو کنند.
بعد از رزرو به بازدیدکنندگان مچ‌بندی جادویی داده می‌شود که در آن تگ‌های آر.اف.آی.دی تعبیه شده است. این مچ‌بند بلیت ورود به شهربازی، کلید در اتاق هتل و وسیله‌ای برای خرید از بسیاری از فروشگاه‌هاست و نقش بلیت گذر سریع برای مشتریان را نیز دارد. استفاده از این مچ‌بند، همراه با استفاده از اپلیکیشن موبایل، تجربه‌ای جذاب برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورد. آن‌ها می‌توانند با استفاده از این مچ‌بندها، از قبل بازدید و استفادۀ خود را از جاذبه‌های تفریحی و وسایل سرگرمی هماهنگ کنند. این مورد شامل استفاده از وسایل بازی، شرکت در رویدادهایی مانند ملاقات با شخصیت‌های مشهور دیزنی، نمایش و مراسم آتش‌بازی است.
برای شخصی‌سازی تجربۀ مشتریان، کارکنانی که نقش شخصیت‌های مشهور مانند میکی ‌موس، سیندرلا و دانلد داک را بازی  می‌کنند، از طریق تحلیل اطلاعات دریافتی از سنسورهای مچ‌بندها، شخصاً به کودکانی که روز تولد آن‌هاست تبریک می‌گویند. این مچ‌بندها بخشی از سیستم جدید مدیریت تعطیلات هستند که می‌توانند مشتریان را هنگام عبور از شهربازی‌ها دنبال و عادت‌های خرید آن‌ها را تحلیل کنند. اما تعهد به ارائۀ تجربه‌ای عالی به مشتریان، فراتر از شهربازی‌ها بوده است. دیزنی تلاش کرده است روش‌های جدیدی بیابد تا مشتریان بتوانند با استفاده از فناوری‌های دیجیتال، با بخش‌های مختلف خانوادۀ دیزنی ارتباط برقرار کنند. برای نمونه دیزنی در فروشگاه‌های فیزیکی قدیمی خود، از فناوری‌های پیشرفته استفاده می‌کند. کاربران با استفاده از یک کیوسک تعاملی همراه با صفحه نمایش لمسی می‌توانند از تمامی فروشگاه دیزنی به صورت سه‌بعدی بازدید کنند و همچنین قادرند در سایت آن به محصولات و آخرین اخبار فروشگاه‌های دیزنی، همراه با کلیپ‌های ویدئویی، مقالات و اخبار شبکه‌های اجتماعی دسترسی داشته باشند. این تغییرات در فروشگاه‌ها علاوه بر مزیت نزدیک‌تر شدن به مشتریان، سبب شد که حاشیۀ سود دیزنی ۲۰ درصد افزایش یابد.»

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا) خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا)
۲۵ %
۶,۰۰۰
۴,۵۰۰ تومان
دست های بوسیدنی دست های بوسیدنی
۱۰ %
حسن قدوسی زاده
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
اقتصاد ما  شهید صدر اقتصاد ما  شهید صدر
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
مدیریت، فراسوی اعداد - هوش کسب و کار 3 مدیریت، فراسوی اعداد - هوش کسب و کار 3
۱۰ %
سید شمس الدین میرابوطالبی
۴۴,۰۰۰
۳۹,۶۰۰ تومان
طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک طرح بازاریابی کسب و کارهای کوچک
۱۰ %
۲۱۵,۰۰۰
۱۹۳,۵۰۰ تومان
رهیافت های اقتصادی اسلام رهیافت های اقتصادی اسلام
۱۰ %
۱۹۰,۰۰۰
۱۷۱,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها