روابط متکامل زن و مرد
۴
۱
نام اثر :

روابط متکامل زن و مرد

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
یادداشت و سخنرانی
وزن :
۱۰۴ گرم
تعداد صفحه :
۸۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۴۶,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۴۱,۴۰۰ تومان

معرفی کتاب

کتاب «روابط متکامل زن و مرد»، حاصل یک سخنرانی و دو نوشتار از استاد علی صفایی حائری است که توسط نشر لیله القدر به دست کتاب‌رسان رسیده‌است. در این اثر پس از بررسی مسائلی کلی در مورد روابط انسانی، با قلمی لطیف و ادبی به سراغ مباحثی چالش برانگیز رفته است، همچون: 

تساوی زن و مرد، حقوق و وظایف همسران درقبال یک دیگر، ارث، دیه و حجاب و آزادی.

البته هدف از این نوشتار بیان علت های تامه‌ی احکام اسلام نیست، بلکه استاد صفایی درتلاش هستند با نگاهی لطیف، راهکارهایی برای تشکیل یک زندگی مشترک متعادل را ارائه دهند که بسیار خواندنی است.

در بخشی از اثر چنین نوشته‌اند:

«ما اکثرآ هم با خدا دعوا داریم، که تو چرا این کار را کردی، چرا این کار را نکردی، گویا ما حاکمیم. کأَنَّ لِی التطوّل علیک، ما مسلطیم در مورد او جدال می‌کنیم. ما برای خدا جایگزین داریم. خودمان، هوس‌هامان، عادت‌هامان، علممان، آموزش‌هایی که یافته‌ایم یا به سسیستم‌هایی که رسیده‌ایم، در حالی که اینها جایگزین نمی‌توانند باشند. علم محدود است. موجودی آدمی محدود است و قلمروی که تو می‌خواهی انتخاب کنی خیلی گسترده‌تر از مجموعهٔ امکاناتی است که تو داری.»

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

درمانگر
۰۸ شهریور ۱۴۰۰
ابن کتاب را با نظریات مختلف زوج درمانی با رویکرد روانکاوی تطابق دادم ، و به شدت باریکبین و دقیق بود با این تفاوت که تمیز و با در نظر گرفتن نکات اسلامی هم هست

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده