رهنمای طریق
۱۳
۰
نام اثر :

رهنمای طریق

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
پرسش و پاسخ
وزن :
۵۹۲ گرم
تعداد صفحه :
۵۷۱ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۳۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۵ ۱۱۰,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

جوان و نوجوان مسلمان پر از سوالات و شبهاتی است که باید بزرگان دین و عالمان به معارف الهی به آن ها پاسخ دهند. سوالاتی که اگر به آن‌ها جواب درست و راهگشا داده شود باعث می‌شود که ایمان آنها افزوده گردد و با شدت و همت بیشتری بتوانند در راه اسلام مجاهده کنند اما اگر پاسخ درست و متقاعده کننده‌ای دریافت نکنند سبب می‌شود تا از مسیر ایمان و اسلام بازبمانند و حتی به انکار و مقابله با راه حق برخیزند. از همین جهت پاسخ به این سوالات اهمیتی دوچندان و جلوه‌ای بسیار حیاتی پیدا می‌کند.

تقریظ مقام معظم رهبری از کتاب ره نمای طریق

«بخش عمده‌ای از کتاب مطالعه شد، مطالب سودمند بسیاری در آن هست که برای جوانان دانستن آن لازم یا راه‌گشا است. خداوند به همه‌ی آن‌ها توفیق دهد و مؤلف محترم را محفوظ بدارد بمنّه و کرمه.»

 

استاد محمدعلی جاودان که سالیان سال درس اخلاق و معرفت برگزار کرده‌اند و جان‌های بسیاری را با مطالب و معارف ناب اسلام سیراب کرده‌اند و تمام همت خود را در این چهل ساله بر انسان سازی گذاشته‌اند. ایشان در مدت طولانی شاگردان فراوانی داشته‌اند که عمده آن‌ها از قشر جوان بوده‌اند و همگی مشتاق دریافت مطالب بیشتر و در ضمن آن ترقی در مدارج معنوی بوده‌اند. حاصل این برخوردهای فراوان با نسل جدید سبب شده تا استاد جاودان نسبت به دغدغه‌ها و پرسش‌های این نسل آگاهی کامل داشته باشد و نسل جدید نیز برای پرسیدن هرگونه سوال با ایشان احساس موانست و راحتی داشته باشند. در نتیجه این ملاقات‌ها پرسش و پاسخ‌های بسیاری رد و بدل شده که حاصل آن کتاب «رهنمای طریق» است و مجموعه این مباحث می‌تواند برای هر جوینده طریق حق بسیار مفید باشد. همانطور که مقام معظم رهبری نیز مطالعه این کتاب را برای نسل جوان مفید دانسته‌اند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در حال حاضر تقریباً به همسرم محبتی ندارم و در اثر این بدرفتاری‌های ایشان میل جنسی‌ام به ایشان از بین رفته چند مشاور و روانشناس به ما توصیه کرده‌اند که با توجه به اختلاف‌های عمده شخصیتی بهتر است از هم جدا شویم آیا در چنین شرایطی خداوند از اینکه ما از هم جدا شویم رضایت دارد و یا اینکه تحت هر شرایطی با هم زندگی کنیم مرضی خداست؟

اگر ریاضت حلال و شرعی را انتخاب کنید و از ایشان جدا نشوید، باید اخلاق ایشان را تحمل کنید جواب ندهید و در مشاجره به هیچ وجه شرکت نکنید و فقط سخنان و اخلاق ایشان را با روی باز تحمل کنید. این یک ریاضت شرعی است که بسیار بسیار در رشد روحی شما تأثیر دارد و اگر نمی خواهید می‌توانید او را طلاق بدهید و مشکلی ندارد زیرا طلاق برای حل مشکلاتی است که راه حل دیگری ندارد.

مسابقه کتاب رهنمای طریق

این کتاب دارای پویش کتاب‌خوانی است که قرار است از اواخر فروردین ماه آغاز بشود؛

برای شرکت در این پویش کافی است کتاب را تهیه کنید و به سوالات مسابقه که در برگ آخر کتاب آمده است پاسخ داده شود و طبق شیوه نامه‌ای که همان صفحه درج شده است در مسابقه شرکت کنید.(در حال حاضر این کتاب چاپ قدیم است و دارای برگ مسابقه نیست.)

به همراه این کتاب یک بسته نمک متبرک آستان قدس رضوی به صورت هدیه(رایگان) برای شما ارسال می‌شود.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده