گزیده احادیث مکارم الاخلاق

گزیده احادیث مکارم الاخلاق

4.2

حدیث زندگی

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۳۰,۰۰۰
%۱۰
۲۰۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 1 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۶۰
وزن:
۳۳۲ گرم
شابک:
9786225503519

معرفی کتاب

کتاب «گزیده‌ی احادیث مکارم الاخلاق» از مجموعه حدیث زندگی احادیثی است که رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه‌ای در ابتدای دروس خارج ایراد نموده‌اند و در هر دوره یکی از کتب مرجع را محور بیانات خود  قرار داده‌اند. از آبان ماه سال 1384 تا اردیبهشت سال 1386 ایشان کتاب مکارم الاخلاق انتخاب نموده‌اند و با گزینش از احادیث این کتاب به وعظ شاگردان درس خود پرداختند. رهبر انقلاب به تبعیت از سیره اساتید خود مساله تهذیب نفس و مراقبت از امور دنیوی را برای هر علم آموزی ضروری می‌دانند و خود را موظف می‌دانند با بهره‌گیری از کلام و سیره نورانی اهل بیت ایشان را در این ساحت تربیت نمایند. کتاب مکارم الاخلاق از جمله منابع حدیثی شیعه است که توسط عالم ربانی شیخ رضی الدین طبرسی نوشته شده است. ایشان از جمله علمای بزرگ شیعه در قرن ششم هجری هستند و احادیثی که در این کتاب گردآورده‌اند به جهت کمال اخلاقی پیروان اهل بیت ذکر گردیده است. عنوان کتاب به استناد آیه قرآن است که یکی از اهداف رسالت پیامبر را به اکمال رساندن اخلاق انسانی برشمرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

در روایات داریم که هیچ گناهی را کوچک نشمرید؛ استصغار الذنب یکی از آن چیزهای مذموم است در یک روایت داریم که کسانی میگویند اگر گناهی که خدا برای آن ما را خواهد گرفت فلان چیز و فلان چیز باشد اینکه چیزی نیست؛ در روایات این [کار] مذمت شده. چطور چیزی نیست؟ تخلف و هر گناهی مثل یک جراحتی است که در روح شما وارد شد؛ این جراحت را باید مرهم بگذارید تا از بین برود والا میماند و آن روزی که خدای متعال سر و کارش با جان ما و دل ما و خُلقیات ما و روحیات ما است اینها همه خودش را بروز میدهد؛ سرنوشت ما را همین‌ها تعیین میکند باید حلش کرد، باید درستش کرد. لذاست که به یاد گناه بودن فکر کردن گناه های گذشته را به یاد آوردن انسان را به توبه میرساند انسان خیلی از گناه ها را اصلاً از یاد میبرد؛ به اینها باید فکر کرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

آینه تمام نما (آیت الله حائری شیرازی) آینه تمام نما (آیت الله حائری شیرازی)
۱۰ %
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
خادم ارباب کیست خادم ارباب کیست
۹ %
سید علی اصغر علوی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۵۰۰ تومان
فدک در تاریخ فدک در تاریخ
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
علی از زبان علی-گالینگور علی از زبان علی-گالینگور
۱۰ %
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
الی الحبیب الی الحبیب
۱۰ %
سید علی اصغر علوی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها