گزیده احادیث نوادر

گزیده احادیث نوادر

4.2

حدیث زندگی

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۶۰,۰۰۰
%۱۰
۱۴۴,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 2 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۰۶
وزن:
۱۹۶ گرم
شابک:
9786225503496

معرفی کتاب

کتاب «گزیده‌ی احادیث النوادر» از جمله آثاری است که در مجموعه حدیث زندگی به همت انتشارات انقلاب اسلامی چاپ گردیده است. این مجموعه به گردآوری احادیثی پرداخته که رهبر معظم انقلاب آیت الله خامنه‌ای در ابتدای درس خارج خود بیان نموده‌اند. رهبر انقلاب به سنت علمای پیشین درس خود را با حدیثی از اهل بیت اطهار آغاز می‌نمایند تا هم محفل به کلام ایشان نورانیت بگیرد و هم طلاب با مرور این بیانات به تزکیه و تهذیب نفس خویش اهتمام بورزند. همانگونه که در روایات اشاره شده علمی که با تربیت نفس و تقوا همراه نگردد جز جهل و شقاوت ثمره دیگری ندارد. ایشان از آذرماه 1383 تا خرداد 1384 با محور قرار دادن کتاب نوادر به قلم سیدابوالرضا حسینی راوندی، به شرح و توضیح احادیث این کتاب پرداختند. علامه راوندی از جمله علمای معروف شیعه در قرن شش هجری است که آثار متعددی از خود به جای گذاشت و در علوم مختلف تسلط و تجربه داشت. محوریت احادیث گزینش شده علم آموزی و طریقه تشکیل زندگی سعادتمندانه است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

«الْمُحْسِنُ الْمَذْمُومُ مَرْحُومٌ» یکی از دغدغه‌های انسان‌ها، انسان‌های ضعیفی مثل ما این است که کار نیکی را انجام می‌دهند ولیکن مورد قدردانی قرار نمی‌گیرند؛ کار آن‌ها و عمل نیک آن‌ها مورد کفران قرار می‌گیرد. این روایت برای التیام نهادن بر زخم دل چنین کسانی است. امیرالمؤمنین از قول پیامبر می‌فرماید آن کسی که کار نیکی را انجام می‌دهد اما مورد مذمت قرار می‌گیرد مورد رحمت خدا قرار می‌گیرد. خب، رحمت خدا خیلی بهتر است از رحمت مردم و تلطف مردم و قدردانی مردم.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دختر پیامبر (ص) دختر پیامبر (ص)
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟ چگونه یک نماز خوب بخوانیم ؟
۱۰ %
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
الی الحبیب الی الحبیب
۱۰ %
سید علی اصغر علوی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
نگاهی به رابطه عبد و مولا نگاهی به رابطه عبد و مولا
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
صراط صفایی حائری صراط صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۷,۰۰۰
۸۷,۳۰۰ تومان
جدال دو اسلام جدال دو اسلام
۱۰ %
روح الله نامداری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها