چای نعنا

چای نعنا

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۶۸,۰۰۰
%۱۰
۱۵۱,۲۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سفرنامه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۶۸
وزن:
۲۲۸ گرم
شابک:
9786008482079

معرفی کتاب

کشورهای شمال آفریقا کشورهایی هستند که به فرهنگ ایرانی و اسلامی مناطق خاورمیانه بسیار نزدیک هستند. این قرابت سنن مربوط به تاریخچه مشترک این کشورها در دین و حکومت‌هایی است که قرن‌ها پیش بر این مناطق سلطه داشته‌اند. کشور مراکش از جمله این سرزمین‌های تاریخی است که هنوز بافت قدیمی و زیبای خود را حفظ کرده است و حالا که روابط سیاسی ایران و مراکش پس از سال‌ها بهبود یافته به نقطه جذابی برای توریست‌های ایرانی تبدیل شده است.

منصور ضابطیان در بهار سال 96 در یک سفر 21 ساعته خود را به مراکش می‌رساند و پس از 20 روز گشتن در این کشور زیبا کتاب «چای نعنا» را برای دوست‌داران سفر و آن‌ها که مشتاق هستند در مورد این کشور بیشتر بدانند نوشته است. این کتاب حاوی اطلاعات تازه و جذابی در مورد کشوری است که گرچه نامش برای بسیاری از ایرانیان آشنا است اما در مورد خودش آگاهی چندانی ندارند. جالب است بدانید اسم مراکش در واقع اسم چهارمین کشور بزرگ کشور مغرب است و تنها ایرانیان این کشور را به این نام می‌خوانند. این اثر مشتمل بر تجربه ضابطیان از غذاها، شهرهای شمالی این کشور و آدم‌های دوست داشتنی این کشور است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یکی از آدم‌های کافه مرا به زیرزمین می‌برد جایی که تابلوهای روی دیوار روند ساخته شدن کافه را نشان می‌دهند. کافه تا سال ۲۰۰۴ وجود خارجی نداشته است. در همین سال یک خانم آمریکایی که عاشق فیلم کازابلانکا بوده تصمیم می‌گیرد به کازابلانکا بیاید و کافه ی مورد علاقه‌اش را بسازد. او این ساختمان قدیمی را در نزدیکی بندر پیدا می‌کند و شروع به کار می‌کند و یک سال بعد معبد عاشقان فیلم‌های عاشقانه سینما شکل می‌گیرد. جایی که حالا من دارم با چشم‌های گرد و لبخندی بر لب سوراخ سمبه‌هایش را می‌گردم و یونس در بالکن آن نشسته و دارد با گوشی اش clash بازی میکند!

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

خسی در میقات (جلال آل احمد) خسی در میقات (جلال آل احمد)
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
976 روز در پس کوچه های اروپا 976 روز در پس کوچه های اروپا
۱۰ %
۸۴,۰۰۰
۷۵,۶۰۰ تومان
داستان سیستان داستان سیستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
جاده یوتیوب جاده یوتیوب
۱۰ %
محمد علی جعفری
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
جانستان کابلستان جانستان کابلستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
کاهن معبد جینجا کاهن معبد جینجا
۱۰ %
وحید یامین پور
۱۶۷,۰۰۰
۱۵۰,۳۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها