هیژده چرخ

هیژده چرخ

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۹۴,۰۰۰
%۱۰
۸۴,۶۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۹۴
وزن:
۱۰۲ گرم
شابک:
9786225336124

معرفی کتاب

کتاب «هیژده چرخ» نوشته یونس عزیزی هجده روایت از خادمی در حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) است. او در ابتدا از تلاش‌هایش برای قبول شدن به عنوان خادم حرم می‌گوید و زمانی که تلاش‌هایش به ثمر می‌نشیند به عنوان راننده ویلچر پذیرفته می‌شود. او در شیفت سوم شب پنجشنبه باید به کمک سالخوردگان و افراد ناتوانی برود که با دل‌هایشان به سوی حرم آمده‌اند ولی جسمشان همراهی نمی‌کند. این تجربه به عزیزی این فرصت را داده تا زائران حرم را از نمایی نزدیکتر ببیند و بشنود. او در این مسیرهایی که مردم را برده با آن‌ها دمخور شده و گاهی از لابه‌لای حرف‌هایشان از رازهای دلشان باخبر شده است و در این کتاب با خواننده به اشتراک گذاشته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

برای من سرشماری و آمار گرفتن پایان شیفت چیزی شبیه قیامت است. شبیه عبور از پل صراط وقتی انتهای شیفت برای تحویل ویلچر به دفتر می‌روی سر شیفت با آن صدای بم تو دماغی‌اش سؤال می‌کند چند نفر انگار نکیر باشد یا منکر با آن گرزهای آتشین که حکایتش در آیه‌ها و روایت‌ها رفته است. دو ساعت از شیفتم گذشته بود و بیشتر از یک نفر جابه جا نکرده بودم. خجالت داشت و قابل گفتن نبود نه به روزهایی که از کت وکول می افتادم و با حالی نزار شبیه کارگرهای معدن زغال سنگ اگر شغل بازیگری را سخت‌تر از کار در معدن ندانیم به خانه برمی‌گشتم. نه به روزهایی که پرنده هم پر نمی‌زد و چنان قحط سالی اندر دمشق دنبال زائری له له می‌زدم برای جابه جایی پر از استرس می‌شدم بگویم یک نفر اول نگاه تحقیر آمیز، بعد پوزخند و بعد شروع شدن گوشه و کنایه که لابد حرم نیامدی یا برخلاف فیلسوف ولزی الاصل بریتانیایی در نکوهش بطالت داد سخن سر می‌دادند.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

داستان سیستان داستان سیستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
سه دیدار جلد اول (رجعت به ریشه ها) سه دیدار جلد اول (رجعت به ریشه ها)
۱۰ %
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
خاطرات سفیر خاطرات سفیر
۱۰ %
نیلوفر شادمهری
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
فرشته ها هم عاشق می شوند فرشته ها هم عاشق می شوند
۱۰ %
۱۱۲,۰۰۰
۱۰۰,۸۰۰ تومان
رهش رهش
۱۰ %
رضا امیرخانی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
چایت را من شیرین میکنم چایت را من شیرین میکنم
۱۰ %
زهرا اسعد بلنددوست
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها