نماز (آیت الله حائری شیرازی)

نماز (آیت الله حائری شیرازی)

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۷۰,۰۰۰
%۱۰
۶۳,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۴۰
وزن:
۱۶۶ گرم
شابک:
9786004411332

معرفی کتاب

کتاب «نماز» مجموعه بیانات آیت الله حائری شیرازی پیرامون حکمت و زیبایی‌های مهم‌ترین عبادت دین اسلام است. مروری بر روایات اهل بیت «علیهم السلام» به خوبی نشان می‌دهد هیچ عبادتی به اندازه نماز مورد تاکید و تایید ایشان قرار نگرفته است و در کنار نمازهای یومیه که بر تمام مسلمانان واجب صدها نماز مستحبی دیگر نیز برای مناسبات و مکان‌های مختلف ذکر شده است. چرا این تاکید را شاید در این مساله دانست که نماز همان منبعی است که باعث می‌شود انسان در گرداب دنیا غرق نشود و این دستگیره در روز او را پنج مرتبه به درگاه احدیت متصل سازد. همانگونه که انسان برای ادامه حیات به غذا نیاز دارد برای اینکه روحش پژمرده نگردد نیاز به این دارد که سر بر سجده گذارد و با کلماتی نورانی خدایش را نیایش گوید. اما نکته‌ای که وجود دارد روزمرگی در این عبادتی است که قرار است نجات دهنده انسان باشد. برای بسیاری از افراد نماز تنها به تکلیفی تبدیل شده که از روی عادت خود را به انجامش وامی‌دارند. درحالیکه طبق روایات در هنگام نماز خداوند تمام توجه و نگاهش را معطوف به بنده خود کرده است. برای اینکه بتوانیم نماز شاداب‌تر و با حضوری قلبی بخوانیم نیازمند این هستیم که بدانیم فلسفه نماز چیست و در هنگام نماز در واقع در حال انجام چه عمل بزرگی هستیم. اگر به این مسائل کمک اهمیت و جایگاه نماز در زندگی ما مشخص می‌شود و شیرینی این عبادت به کاممان می‌نشیند همانگونه که بر کام این عالم ربانی نشسته و در این بیانات تلاش دارد به ما عطا کند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

نماز دو عنصر اصلی دارد اتصال به بی نهایت و اتکا به ثابت چرا نماز به عنوان اولین مسئله در حاکمیت اسلام مطرح شده است؟ طرح نماز با عنوان اولین مسئله در حاکمیت اسلام تأیید این مطلب است که نماز تکیه گاه مسلمانان را در مبارزه و استقرار دین خدا ثابت می گرداند. اساسی ترین مسئله در تربیت انسان و جامعه و اصلاح امور تکیه به ثابت است؛ زیرا باعث بروز تعاون و ایثار بین مؤمنان در مسیر مقاومت و وصول به هدف میگردد در مقابل، تکیه به متغیر، رابطه انسانها با یکدیگر را مانند رابطه گرگ و میش میکند؛ رابطه ای که در آن ضعیف خود را تنها و بی پشتیبان مییابد و بی هیچ مقاومتی دریده و بلعیده می شود. امام مه میگفتند رابطه ما با آمریکا برای چیست؟ رابطه آمریکا با هر کشوری رابطه گرگ و میشی است! وقتی نمی خواهیم کارمان را به آنها بسپاریم و آنها میخواهند ما را براندازند، چرا در جلسه با آنها شرکت کنیم؟! تکیه به آمریکا، تکیه به ثابت نیست. تنها خداست که تکیه گاه ثابت است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

نماز شب نماز شب
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۰,۰۰۰
۹,۰۰۰ تومان
گنجینه معارف - رساله دانشجویی پالتویی گنجینه معارف - رساله دانشجویی پالتویی
۱۰ %
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
تفکر  (حائری شیرازی) تفکر  (حائری شیرازی)
۱۰ %
محی‌الدین حائری شیرازی
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
مسجد عجیب و غریب مسجد عجیب و غریب
۱۰ %
مهدی منصوریان
۴۳,۰۰۰
۳۸,۷۰۰ تومان
بی نمازها خوشبخت ترند؟ بی نمازها خوشبخت ترند؟
۱۰ %
۶۴,۰۰۰
۵۷,۶۰۰ تومان
آداب الصلاة آداب الصلاة
۹ %
سید روح الله موسوی خمینی
۱۹۵,۰۰۰
۱۷۷,۴۵۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها