مسئله حجاب شهید مطهری
۳
۰
نام اثر :

مسئله حجاب شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۲۸۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۵۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

استاد شهید، سید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«مسئله حجاب» می‌باشد؛ اثری که در دوبخش، دو باور مجزا درباره حجاب بانوان را بررسی می‌کند.

بخش اول اثر با نگاهی به تاریخچه حجاب در ملل مختلف، به سوالات و شبهات کسانی پاسخ می‌دهد که مخالف وضع حدود پوشش برای حضور اجتماعی زنان جامعه هستند.

بخش دوم اثر اما به انتقاد از کسانی می‌پردازد که حجاب را معادل حذف بانوان از عرصه‌های گوناگون اجتماع ساخته‌اند و واجبات حجاب را از حدود الهی فراتر برده‌اند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((تفاوت آن جامعه که روابط جنسی را محدود می‌کند به محیط خانوادگی و کادر ازدواج قانونی، با اجتماعی که روابط آزاد در آن اجازه داده می‌شود این است که ازدواج در اجتماع اول پایان انتظار و محرومیت، و در اجتماع دوم آغاز محرومیت و محدودیت است. در سیستم روابط آزاد جنسی پیمان ازدواج به دوران آزادی دختر و پسر خاتمه می‌دهد و آنها را ملزم می‌سازد که به یکدیگر وفادار باشند و در سیستم اسلامی به محرومیت و انتظار آنان پایان می‌بخشد.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده