مسئله حجاب
۷
۰
نام اثر :

مسئله حجاب

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۲۸۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۵۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۷۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۷۱,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

شهید مطهری در مقدمه کتاب «مسئله حجاب» بیان می‌کنند که برهنگی بیماری قرن حاضر است و اگر اکنون کسی به این قضیه معترف نیست در آینده و با بروز آسیب‌های آن مروجان این فرهنگ خود به خطرات و مشکلات فرهنگ برهنگی اشاره خواهند کرد. ایشان جوامع اسلامی را از دنباله‌روی فرهنگ غربی بر حذر می‌دارند و خبر می‌دهند آن زمان که غرب از  مسیر رفته خود پشیمان شود و به اشتباه خود اعتراف کند چه بسا سرمایه‌های گرانبهایی از جوامع اسلامی از دست رفته باشد.

ایشان و همراهان استاد در انجمن اسلامی پزشکی که در جلساتی نسبت به قضیه حجاب و پوشش در فرهنگ اسلامی گفتگو و بحث کرده بودند بر آن شدند تا نتیجه مباحث خود را به شکل یک نشریه مبسوط و علمی در مورد حجاب منتشر گرداند. نشریه‌ای که عمده مباحث آن از جانب استاد مطهری تالیف و تدوین گشته بود. در این کتاب فلسفه پوشیدگی در اسلام و حتی در جوامع غیردینی مورد تحلیل و بررسی قرار گرفته است. در ادامه ایشان تلاش کرده‌اند اشکالاتی که به پوشش زن مسلمان وارد شده را پاسخ گویند و نشان دهند حجاب نه تنها مانع آزادی و محدودزا نیست بلکه سبب می شود زن با آرامش و امنیت بیشتری در اجتماع حضور یابد و نقش اجتماعی خود را بدون مشکل ایفا کند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اولین ایرادی که بر پوشیدگی زن می‌گیرند این است که دلیل معقولی ندارد و چیزی که منطقی نیست نباید از آن دفاع کرد می‌گویند منشأ حجاب یا غارتگری و ناامنی بوده است که امروز وجود ندارد و یا فکر رهبانیت و ترک لذت بوده است که فکر باطل و نادرستی است و یا خودخواهی و سلطه جویی مرد بوده که رذیله‌ای است ناهنجار و باید با آن مبارزه کرد و یا اعتقاد به پلیدی زن در ایام حیض بوده است که این هم خرافه‌ای بیش نیست.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده