خانه خوانی

خانه خوانی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۷۹,۰۰۰
%۱۰
۷۱,۱۰۰
تومان
موجودی:
فقط 2 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۳۵
وزن:
۲۱۰ گرم
شابک:
9786226194266

معرفی کتاب

خانه همان جای امنی است که تلخ و شیرین زندگی‌مان را در خود نگاه می‌دارد، انگار فقط در خانه زندگی نمی‌کنیم، بلکه با آن بزرگ می‌شویم و او نیز با ما پیر می‌شود، فرسوده می‌شود، باز احیا می‌شود و پابرجا می‌ماند و مارا در آغوش خود حفظ می‌کند.

حالا در این اثر که آمیزه‌ای از فلسفه، مردم شناسی و معماری است به دنبال درک ارتباط خانه و اهل آن هستیم و در نشر اطراف تلاش شده با بازگو ساختن روایت ساکنان خانه‌های شهر تهران در گذر زمان، به سوالات مهمی پاسخ داده‌شود که شاید هرگز به آن نیاندیشیده باشید؛ مثل آنکه:«در خانه بودن چگونه تجربه‌ای است؟» «فضای خانه چگونه به احساس و باورهای ساکنانش شکل می‌دهد؟» «خانه‌های خالی چه تفاوتی با خانه‌هایی دارند که شاهد زندگی ساکنان خود بوده‌اند؟».

مثلا در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((گیاهان خانه، با تناوب ساده و روشنی که در عین پیچیدگی شاخ‌وبرگ‌شان دارند، در تجربهٔ زمانمند مکان‌ها نقش مهمی بازی می‌کنند. تناوب و آهنگِ روزانه و سالانهٔ آن‌ها ساکنان خانه را امیدوار می‌کند که اوضاع دوباره آرام خواهد شد، که به حالت قبلی باز خواهند گشت. به این ترتیب، گل‌وگیاه خانه تغییرات شهر و آدم‌ها را کمرنگ می‌کند و همیشه یاد ساکنان می‌اندازد که هر چه شود، باز بهار می‌آید و تابستان و پاییز و زمستان.))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

رهش رهش
۱۰ %
رضا امیرخانی
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
راهی به مجنون راهی به مجنون
۱۰ %
جواد کلاته‌عربی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
شهر از نو شهر از نو
۱۰ %
نوید پورمحمدرضا - لارنس جی ویل - توماس جی کامپانلا
۱۹۸,۰۰۰
۱۷۸,۲۰۰ تومان
شنیدن شهر شنیدن شهر
۱۰ %
نوید پورمحمدرضا
۵۹,۰۰۰
۵۳,۱۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها