خاتون و قوماندان
۲
۱
نام اثر :

خاتون و قوماندان

نویسنده :
مریم قربانزاده
ناشر :
ستاره ها
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
خاطرات
وزن :
۳۱۰ گرم
تعداد صفحه :
۳۲۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۳۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۳۵,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

شهید علیرضا توسلی فرمانده و بنیانگذار لشکر فاطمیون است و همه او را در میدان جنگ به نام ابوحامد می‌شناختند؛ مردی که با شروع جنگ تحمیلی،به کردستان رفت و زمانی دیگر برای نجات مردم بی‌گناه افغانستان برابر ارتش شوروی ایستاد و سرانجام در شهر درعا‌ی سوریه، در نبرد با جبهه النصره شهید شد.

 اما این کتاب روایتی عاشقانه و سراسر احساس از همسر ایشان، ام‌البنین حسینی، است‌‌ که مریم قربانزاده با همان قلم ساده و دلنشین همیشگی‌اش می نویسد و اینک توسط نشر ستاره‌ها به کتاب‌رسان رسیده‌است.

در بخشی از این کتاب منحصربه‌فرد چنین می‌خوانیم:

((بارها این سخن علیرضا را برای خودم و آنها تکرار می‌کردم که ما در سه جبهه می‌جنگیم: «جنگ اول با خودمان است که هوای نفس را بکشیم و از تعلقات دنیا دل بکنیم؛ جبههٔ دوم جنگ با مزدوران اسرائیل و آمریکاست و جبههٔ سوم اینجاست؛ در شهر و کوچه و خانه‌های خودمان که به مردم ثابت کنیم ما برحقّیم و برای خدا می‌رویم». تأکید علیرضا این بود: «قِسم سوم جنگ، سخت‌تر است». من داشتم در جبههٔ سوم می‌جنگیدم، بدون آنکه فَیر کنم یا جراحت بردارم.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

نوریه
۲۰ مهر ۱۴۰۰
توصیه میکنم حتما بخوانید بعد خواندن این کتاب آشنایی پیدا میکنید با زندگی مهاجران افغانستانی و سختی ها و مشکلاتی که دارند و اینکه چقدر صبور و پرتلاش هستند

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده