بادهای سرکش هندوکش
۱
۰
نام اثر :

بادهای سرکش هندوکش

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
خاطرات
وزن :
۳۵۶ گرم
تعداد صفحه :
۵۰۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

کتاب «بادهای سرکش هندوکُش» روایتگر زندگی علیرضا توسلی(ابوحامد)، اولین فرمانده یگان فاطمیون در سوریه است. این کتاب که اولین کتاب از مجموعه فرماندهان مقاومت انتشارات خط مقدم است، در ۴۸ فصل زندگی شهید توسلی را از ابتدای تولد در روستایی از افغانستان تا شهادت او در تپه‌های سوریه و به دست گروه‌های تکفیری را به تصویر کشیده است.

نویسنده برای روایت زندگی شهید ابوحامد به شهرهای متعدد و البته کشور سوریه سفر کرده و افراد مختلفی را دیده و با ساعت‌ها مصاحبه، ابوحامد را به عنوان یک وطن‌دوست واقعی می‌شناساند.

در این کتاب، مخاطب با مردی روبرو می‌شود که در جنگ‌‌های مختلفی از خاورمیانه شرکت داشته و طعم شکست و پیروزی را با هم چشیده است. ابوحامدی که در برهه‌ای از دوران نوجوانی برای تحصیل به ایران آمده، اما با حمله طالبان به موطن اصلی‌اَش بازگشته، در کنار احمدشاه مسعود و به عنوان نیروی سپاه محمد(رسول‌الله) جنگیده، پیروز شده، شکست خورده و با دلی غمگین دوباره به ایران بازگشته است. اما شاید آنچه بیش از پیش برای مخاطب جلب توجه کند چگونگی حضور او در سوریه و تشکیل گروه فاطمیون است، گروهی که با قدرت و صلابت خود توانست پیروزی‌های چشمگیری را در جنگ با داعش به دست آورده و به یکی از بازوهایِ دفاعیِ مقتدرِ مدافعان حرم تبدیل شود.

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده