بی زمستان

بی زمستان

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۴۵,۰۰۰
%۱۰
۱۳۰,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
سفرنامه
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۴۴
وزن:
۲۰۶ گرم
شابک:
9786008482178

معرفی کتاب

بسیاری از افراد وقتی با کلمه سفر به کشور خارجی روبرو می‌شوند فکرشان به سمت پروازهایی ده یا دوازده ساعته‌ای می‌رود که انسان را به سرزمین‌هایی می‌رساند که از وطن هزاران کیلومتر دورتر هستند و فرهنگی کاملا متفاوت دارند. هیچ کس تصور نمی‌کند می‌توان با پروازی یک ساعته به کشور دیگری رفت و در آنجا جهانی تازه را تجربه کرد. اما منصور ضابطیان در سال 98 تصمیم گرفت مقصد سفرهایش را در حوالی ایران انجام دهد و برای مردم ایران از کشورهایی بنویسد که گرچه در همسایگی ما حضور دارند اما کمتر از آن‌ها خبر داریم.

کتاب «بی زمستان» مشتمل بر سفرهای منصور ضابطیان به کشورهای تاجیکستان، آذربایجان و گرجستان است. او در مقدمه کتاب می‌نویسد: در بهار به کشور تاجیکستان رفتم و در تابستان به آذربایجان سر زدم و گرجستان را در فصل پاییز به تماشا نشستم. او تصمیم داشته در فصل زمستان به یکی از کشورهای سردسیر همین حوالی برود اما موفق نشده و تصمیم گرفته این سفرنامه را مثل یک داستان ناتمام بدون فصل آخر منتشر کند. گرچه او قول داده در کتابی مجزا به سراغ یک کشور سردسیر برود و زمستان سرد آن را در سفرنامه ای تازه بنویسد. این کتاب مشتمل بر خاطرات و عکس های این نویسنده از فرهنگ و زیست بوم این سه کشور است که هر کدام در زمینه‌ای قرابت جالبی به کشورمان ایران دارند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

چای در تاجیکستان یعنی چای سبز. اگر چای سیاه می‌خواهید باید بگویید چای کبود بیاورند. هرچند من طعم چای سیاه‌شان را هم دوست نداشتم. در چایخانه‌ی راحت معمولاً یک قوری آب جوش سفارش می‌دادم و تی بگ خودم را تویش می‌انداختم. جالب اینجا بود که معمولاً هم پولی نمی‌گرفتند و می‌گفتند:« تو که چیزی نخوردی کمی آب جوش بوده که قیمتی ندارد.»

آب جوش قیمتی نداشت اما مهمان نوازی تاجیکها آن چنان قیمتی بود که دست کم من از پس پرداخت آن برنمی‌آمدم.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

موکب آمستردام موکب آمستردام
۱۰ %
بهزاد دانشگر
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
پنجره های تشنه پنجره های تشنه
۱۰ %
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
کاهن معبد جینجا کاهن معبد جینجا
۱۰ %
وحید یامین پور
۱۶۷,۰۰۰
۱۵۰,۳۰۰ تومان
خسی در میقات (جلال آل احمد) خسی در میقات (جلال آل احمد)
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
رقص برزیل با شیطان رقص برزیل با شیطان
۱۰ %
۲۸,۰۰۰
۲۵,۲۰۰ تومان
976 روز در پس کوچه های اروپا 976 روز در پس کوچه های اروپا
۱۰ %
۸۴,۰۰۰
۷۵,۶۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها