گناه شناسی

گناه شناسی

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۸۴
وزن:
۲۰۸ گرم
شابک:
9786006940816

معرفی کتاب

گناه نقشی انکارناپذیر در سعادت و شقاوت انسان دارد. در باور دینی اولین و اساسی‌ترین قدم برای سیرالی الله، ترک گناه است. بی تردید این پدیده مهم نیازمند شناخت دقیق است. از سویی انسان ممکن است آثار گناه را کوچک بشمارد و در دام هوای نفس خویش سرگرم گناه شود. از سوی دیگر ممکن است چنان گناهان را بزرگ بپندارد که راه بازگشتی برای خود نبیند و از رحمت الهی مأیوس شود. کتاب پیش رو با عنوان گناه شناسی مشتمل بر یازده جلسه است. اولین سؤالی که در این مباحث مطرح می‌شود آن است که گناه چیست؟ تخلف از تکالیف الهی در دنیا ایشان مانند اغلب مباحث در ابتدا به بیان نکاتی در باب لغت می‌پردازند سپس تکلیف را معنا می‌کنند و دایره تخلف از تکلیف را مشخص می‌کنند. مباحث موجود در این کتاب آگاهی فردی و اجتماعی انسان را نسبت به مقوله گناه افزایش می‌دهد و این درک صحیح، موجب عملکرد صحیح انسان در برابر معصیت خواهد شد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

شخصی در تصمیم گیری شخص دیگری نسبت به گناه بدون این که تهدید و اکراهی در میان باشد، دخالت می‌کند و دخالتش از نظر اثرگذاری به این نحواست که شخص فکر می‌کند اگر من این کار را نکنم مورد نکوهش قرار می‌گیرم. ضرری در کار نیست. نکوهش است. نکوهش یعنی چه؟ نکوهش به این معنا که مثلاً می‌گویند عجب آدم واپسگرایی است؛ فلانی مرتجع است؛ جمود دارد و... به این می‌گویند: نکوهش از ترس اینکه نکند بگویند واپس گراست، تصمیم به معصیت می‌گیرد و وارد معصیت می‌شود. این بدبختی بزرگی است. این دسته اول که دیگران در مرحله تصمیم گیری آن‌ها نسبت به گناه دخالت می‌کنند و نحوه اثر گذاریشان به این نحو است.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مجموعه گناه عامل سقوط (سه جلدی) مجموعه گناه عامل سقوط (سه جلدی)
۱۵ %
۲۳۰,۰۰۰
۱۹۵,۵۰۰ تومان
احکام گناهان مورد ابتلا احکام گناهان مورد ابتلا
۱۰ %
محمدتقی فیاض بخش
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
پاک سازی گناه پاک سازی گناه
۱۰ %
مجتبی تهرانی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
رهایی از گناه رهایی از گناه
۱۰ %
علیرضا پناهیان
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
آثار گناه آثار گناه
۱۰ %
مجتبی تهرانی
۹۰,۰۰۰
۸۱,۰۰۰ تومان
شاخه نبات شاخه نبات
۱۰ %
عماد داوری دولت‌آبادی
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها