کویر علی شریعتی
۵
۲
نام اثر :

کویر علی شریعتی

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
رمان
وزن :
۴۴۶ گرم
تعداد صفحه :
۴۶۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۷۸,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۶۰,۲۰۰ تومان

معرفی کتاب

دوستداران کهن کتاب با قلم سرشار از شور و آرمان مرحوم «علی شریعتی»آشنایی دارند و تا کنون بارها هبوط و کویر و فاطمه فاطمه است و...را جرعه جرعه از ناشران مختلف چشیده اند ،اما این بار نشر سپیده باوران مجموعه ای سی‌جلدی از آثار ایشان را به شکل کامل منتشر کرده است .

اینک کتاب پیش رو «کویر» از معروف ترین آثار «علی شریعتی» است که خیال شاعرانه دارد،هم روایتگری داستانی و هم غوطه‌ور است در اندیشه‌های‌عمیق فلسفی را. 

کویر نه شعر است و نه رمان؛ بلکه «کویر عین کویر است».

در قسمت هایی از این اثر جنین نوشته اند که:« عشق یک جوشش کور است و پیوندی از سر نابینایی. اما دوست داشتن پیوندی خودآگاه و از روی بصیرت روشن و زلال. عشق بیشتر از غریزه آب می خورد و هر چه از غریزه سر زند بی ارزش است. و دوست داشتن از روح طلوع می کند و تا هر جا که یک روح ارتفاع دارد ، دوست داشتن نیز همگام با آن اوج می یابد. عشق طوفانی و متلاطم و بوقلمون صفت است. اما دوست داشتن آرام و استوار و پر وقار و سرشار از نجابت. عشق ، جنون است و جنون چیزی جز خرابی و پریشانی « فهمیدن » و « اندیشیدن » نیست. اما دوست داشتن ، در اوج معراجش ، از سرحد عقل فراتر می رود و فهمیدن و اندیشیدن را نیز از زمین می کند و با خود به قله ی بلند اشراق می برد.»

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

بهمن
۱۷ خرداد ۱۴۰۲
این تکه ای ک دوستمان فرمود و با مزه گفت عاشقش شدم را منهم دوست دارم و هرگز هم یادم نمی‌رود زیرا اوایل انقلاب در همین کویر در مقاله تحت عنوان دوست داشتن از عشق برترست خواندم و در ر حم ماند و تاکنون همیشه ب هر ک لازمست میگویم
ع.ش.ق
۳۱ مرداد ۱۴۰۰
من فقط عاشق همین تکه ای که در معرفی هم هست شدم

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده