شنبه آرام

شنبه آرام

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۹۵,۰۰۰
%۲۰
۷۶,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۵۳
وزن:
۲۳۲ گرم
شابک:
9786007874905

معرفی کتاب

دشمنان خبیث و بی‌وجدان این سرزمین از هر روش و طریقی برای زمین زدن این انقلاب و کشور دریغ نمی‌کنند. گاهی با جنگ نظامی، تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی تمام همت خود را گذاشته‌اند تا مسیر پیشرفت ما را متوقف کنند و نگذارند تا اسلام محمدی عالمگیر شود. یکی از اخرین حربه‌هایی که علیه کشور ما عملیاتی شده و متاسفانه در مواردی موفق نیز بوده ترور دانشمندان هسته‌ای این کشور است.

محسن فخری زاده یکی از بزرگترین دانشمندان هسته‌ای این کشور بود که رژیم صهیونیستی سال‌ها به دنبال ترور ایشان بود و سرانجام در سال 99 به هدف شوم خود رسید. بزرگمردی که از آغازین روزهای انقلاب خود را وقف این حرکت بزرگ اسلامی کرد و با حضور در جبهه و پس از آن با جهاد علمی خدمات ارزنده‌ای تقدیم این آب و خاک کرد و سرانجام در دامن داماوند پاداش یک عمر کار خود را گرفت. کتاب «شنبه آرام؟» داستان زندگی این شهید عزیز به روایت همسر ایشان است. داستان از لحظه شهادت شروع می‌شود و در طول کتاب با فلش بک به سال‌های قبل‌تر برمی‌گردد و ایشان از تلاش‌ها و کارهای بزرگ این شهید می‌گوید. مخاطب با مطالعه این کتاب هم‌زمان هم شاهد اتفاقات خاص حین و پس از شهادت است و هم با همسر ایشان خاطرات این چهل سال زندگی مخفیانه و دشوار را مرور می‌کند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

برای محسن کار و تعطیلی معنا نداشت؛ حتی روزهای تعطیل هم از کار دست نمی‌کشید از روی علاقه و با تمام توان کار می‌کرد. یک روز که به خانه آمد با شور و شعفی مثال زدنی گفت:« خانوم امروز به لطف خدا و امام زمان مرکز فیزیک رو توی دانشگاه امام حسین سپاه راه اندازی کردیم.» نگاهی به چهره ی نجیبش انداختم:«مگه قبلا نبوده این مرکز؟» لبخند گونه‌هایش را گرد کرد: «نه، اولین باره که راه اندازی میشه.»

 

مسابقه کتابخوانی شنبه آرام

مسابقه کتابخوانی رضوی با محوریت کتاب شنبه آرام 

به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، آستان قدس رضوی مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب شنبه آرام را برگزار می‌کند و تا آخر آذر ماه 1402 نیز ادامه دارد.

 

جوایز مسابقه

جوایز این دوره از مسابقه شامل اسکان در زائر‌سرای رضوی(مشهد) همراه با خانواده، تابلو فرش متبرک، نگین انگشتری متبرک و... است.

جهت شرکت در مسابقه و یا آشنایی بیشتر با مسابقه می‌توانید به سایت حرم رضوی مراجعه کنید.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

شهید علم جلد دوم شهید رضایی نژاد شهید علم جلد دوم شهید رضایی نژاد
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
من مادر مصطفی من مادر مصطفی
۱۰ %
رحیم مخدومی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
به وقت نوترون جلد اول شهدا علی محمدی به وقت نوترون جلد اول شهدا علی محمدی
۱۰ %
۱۲,۰۰۰
۱۰,۸۰۰ تومان
فناوری هسته ای چرخ زندگی فناوری هسته ای چرخ زندگی
۱۰ %
سید محمدحسین راجی
۲۵,۰۰۰
۲۲,۵۰۰ تومان
سوژه ترور سوژه ترور
۱۰ %
علیرضا سکّاکی
۳۹,۰۰۰
۳۵,۱۰۰ تومان
شهریار سرزمین من شهریار سرزمین من
۱۰ %
معصومه زینعلی
۱۸۵,۰۰۰
۱۶۶,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها