پزشک پرواز

پزشک پرواز

4.2

خاطرات دکتر محمدتقی خرسندی آشتیانی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۳۲,۰۰۰
%۱۰
۲۸,۸۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۱۷۶
وزن:
۱۷۶ گرم
شابک:
9780240306964

معرفی کتاب

کتاب «پزشک پرواز» خاطرات دکتر محمدتقی خرسندی آشتیانی است که توسط فاطمه دهقان نیری نوشته شده است. او متخصص گوش، حلق و بینی بود که در سال‌های آغازین انقلاب به جبهه‌های جنگ شتافت و در آن دوران به رزمندگان و مجروحانی بسیاری خدمت کرد. او که در سال‌های پیش از انقلاب در یک خانواده مذهبی رشد یافته بود در جستجوی آرزوی دوران کودکی درس خواند و وارد دانشگاه پزشکی شد. او در تمام دوران تحصیل نسبت به اوضاع سیاسی کشور حساس بود و پس از انقلاب نیز به شکل داوطلبانه به جبهه جنگ شتافت. او در این سال‌ها از نزدیک شاهد رشادت و ایثارگری رزمندگان ایرانی بود که از عزیزترین سرمایه خود یعنی جان می‌گذشتند و حتی در پشت جبهه زمانی که در سخت‌ترین شرایط مجروحیت قرار داشتند باز هم دست از فداکاری برنمی‌داشتند و تلاش داشتند یاران را بر خود مقدم بدارند. این‌های صحنه‌هایی بودند که استاد آشتیانی به کرات در جنگ مشاهده نمودند و به پایمردی و تقوای رزمندگان ایمان آورد. این خاطرات مشتمل بر برخی خاطرات پس از جنگ دکتر نیز هست و نشان می‌دهد ایشان در تمام عمر خود روحیه انقلابی و جهادی خود را حفظ نمودند و همواره خدمت به مردم و ایران را بر تمامی خواسته‌های شخصی مقدم داشته است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یک بار یکی از آشنایان رزمنده‌ای را معرفی کرد. گفت مشکل گوش دارد. دکترش گفته بود باید عمل بشود. شنیده بود که بیمارستان ما بهتر است. می گفت بیاید او را معاینه کنم. گفتم: «بگو بیاید.» ایشان آمد. تشخیص درست داده بودند کلستاتوم داشت. گفتم: «آقا، شما کلستاتوم داری و نوبت هم نداری؛ ولی چندین بار جبهه بوده‌ای و رزمنده هستی می‌توانیم بخوابانیم‌ات.» برایش نوبت زدیم که دو سه روز دیگر بیاید و عمل کند. رفت؛ اما فردایش برگشت و گفت:« آقای دکتر نوبت را بدهید به یک نفر دیگر.» گفتم: «چرا؟» گفت:«من دارم میروم جبهه معلوم هم نیست برگردم.» گفتم:« عمل کن؛ بعد برو.» گفت: «نه؛ شما به جای من یک نفر دیگر را که نمی‌خواهد برود جبهه، عمل کنید. شاید او توی جامعه کاری بکند. من اگر بروم و شهید بشوم، زحمت شما هم به هدر می‌رود می‌روم؛ اگر برگشتم می‌آیم درمان می‌کنم. با حالتی احساسی هم این حرف را زد که اشک‌ام را درآورد. کارت نوبت عمل‌اش را هم به من داد و رفت. چند روز بعد آشنایی که او را معرفی کرده بود، تماس گرفت و گفت که آن بیمار شهید شد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

مرگ با تشریفات پزشکی مرگ با تشریفات پزشکی
۱۰ %
آتول گاواندی - حامد قدیری
۱۹۸,۰۰۰
۱۷۸,۲۰۰ تومان
عزیز جهان عزیز جهان
۱۰ %
اکبر صحرایی
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
فریاد در تاکستان فریاد در تاکستان
۱۰ %
محمد خسروی راد
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
نام آوران حکیم نام آوران حکیم
۱۰ %
۱۰۰,۰۰۰
۹۰,۰۰۰ تومان
دایره المعارف مصور بدن انسان دایره المعارف مصور بدن انسان
۱۵ %
آلیس رابرتز - مجید بریری
۲,۲۰۰,۰۰۰
۱,۸۷۰,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها