همیشه جهادگر

همیشه جهادگر

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۹۶
وزن:
۲۷۲ گرم
شابک:
9786225206977

معرفی کتاب

کتاب «همیشه جهادگر» روایت زندگی و زمانه سردار علیرضا افشار از فرماندهان سپاه پاسداران است که مسوولیت‌های مختلفی در تمام ادوار انقلاب داشته‌اند. ایشان از جمله دانش آموزان نخبه‌ای بود که در رشته مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف پذیرفته شد. در دوران دانشجویی به جریان‌های انقلابی روی آورد و در انجمن اسلامی به فعالیت پرداخت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی از جمله دانشجویانی بود که به فکر برطرف کردن مشکلات روستاییان و اقشار ضعیف جامعه افتادند و در حرکت‌های جهادی به کمک روستاییان می‌شتافتند. با دستور امام مبنی بر تشکیل جهاد سازندگی جزو موسسین این امر قرار گرفت و در مدتی کوتاه فعالیت‌های ثمربخشی برای جامعه انجام دادند. به دلیل مخالفت با تبدیل شدن جهاد سازندگی به وزارتخانه به سپاه پاسداران پیوست و در طول جنگ رابط سپاه با رییس جمهور بود. پس از جنگ مسوولیت نیروی مقاومت بسیج را برعهده داشت و فعالیت‌های جهادی خود را به کمک نیروی بسیج پیش بردند. خاطرات ایشان از تمام دوران خدمت پر است از ماجراهای شیرین و خواندنی که نشان می‌دهد جمهوری اسلامی چگونه به همت فرزندان شایسته‌اش آرام آرام بالید و برخلاف خواسته تمام مستکبران جهان راه خود را به سمت قله‌های موفقیت پیدا کرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

خدمت آقا رسیدم و دربارۀ محل سکونت و دفتر کارشان سؤال کردم بررسی کنید و جایی را پیدا کنید که برای مردم مزاحمت ایجاد نکند. با آقای رفیق دوست در این باره مشورت کردم با هماهنگی دفتر آقا قرار شد در محله عباس آباد که فضای مناسبی برای تدارکات حفاظت و راه‌های داشت مکانی ساخته شود طرح در جلسه ای خدمت آقا ارائه شد. ایشان دستشان را بردند روی نقشه و فرمودند: خیابان انقلاب به پایین باشد من باید میان مردم باشم. بررسی‌های زیادی انجام دادیم اما جای مناسبی پیدا نکردیم. آقا همچنان در همان محل ریاست جمهوری نهایتاً به مجموعه شهید مطهری رسیدیم که از حفاظت نسبتاً خوبی برخوردار بود. با جست وجو در اطراف این مجموعه منزل دکتر نظام مافی را مناسب دیدیم.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سرلوحه ها سرلوحه ها
۱۰ %
رضا امیرخانی
۴۰,۰۰۰
۳۶,۰۰۰ تومان
جای پای جلال جای پای جلال
۱۰ %
مهدی قزلی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
فرنگیس فرنگیس
۱۰ %
مهناز فتاحی
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
در محضر کلنل در محضر کلنل
۱۰ %
جمعی از نویسندگان
۸۲,۰۰۰
۷۳,۸۰۰ تومان
باز مانده باز مانده
۱۰ %
سید حسین هوشی سادات
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
هفت خان شستن هفت خان شستن
۱۰ %
محمدحسین عظیمی - زهرا سادات هاشمی - محمدجواد رحیمی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها