نامیرا
۵۰
۲
نام اثر :

نامیرا

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
رمان
وزن :
۲۶۰ گرم
تعداد صفحه :
۲۳۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۹۴,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۸۴,۶۰۰ تومان

معرفی کتاب

«نامیرا» داستانی است که چهره سرزمین هزار قبیله هزار رنگ را به تصویر می‌کشد، صادق کرمیار در این رمان بر اساس واقعیت لحظه لحظه اهل کوفه را پیش از واقعه عاشورا می‌نگارد؛ کوفه شهر میثم و سلیمان بن‌صرد خزایی ، شهر حبیب و مختار، مسکن بسیاری از سرداران سپاه یزید در کربلا، 

اما شخصیت اصلی این کتاب مردی است از قبیله «بنی‌کلب» به نام عبیدالله بن عمیر که با آنکه نامه‌ای ننوشت و مهر بر طوماری نزد، توانست به یاری حضرت حسین(ع) در کربلا بشتابد، اما دیگر شخصیت‌های این کتاب چه آنان که بیعت شکستند و چه کسانی که هرگز عهدی نبستند، چه آمد؟ 

کتاب مقابل پرده از راز کسانی بر می‌دارد که با یک انتخاب سرنوشت خود و ناریخ را دگرگون ساختند.

در بخشی از این اثر ستودنی می‌خوانیم:

((ربیع آرام به او نزدیک شد و به کنایه سخن گفت:«از هانی نپرسیدی که چرا مسلمانان خون یکدیگر را می‌ریزند تا دین رسول خدا را یاری کرده‌باشند؟! در حالی‌که رسول خدا جز با مشرکان و کفار نمی‌جنگید؟!»

سلیمه انتظار چنین سخنی را از ربیع داشت و پیدا بود پیش‌ از ‌این نیز با یکدیگر بسیار گفتگو کرده بودند. خونسرد سر بلند کرد و به ربیع نگریست و گفت: «پرسیدم!»

اما ربیع انتظار این پاسخ را نداشت. پرسید:

«خب چه گفت؟»

«گفت بنی‌امیه از دین خدا بهره نمی‌گیرند، مگر آنچه آن‌ها را به دنیا نزدیک می‌کند. آن‌ها در عمل فرمان خدا را بر خود مشتبه می‌سازند تا عذری برای گناهان‌شان داشته باشند.»))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

فاطمه
۰۹ دی ۱۴۰۱
این کتاب فوق العاده هست تا مدت ها ذهن انسان رو درگیر می‌کنه خیلی وقته خوندمس و هنوز ذهنم درگیرشه مرز بین عاقبت به خیری و عاقبت به شری حتی از مو باریک آره و اینکه نیست خیلی مهمه انسان باید رضای خدا و حق رو بخواد نه دنیا رو چیزی که میشه از این کتاب آموخت
فرهنگی
۱۸ تیر ۱۳۹۹
❤️❤️❤️بسیار زیبا بود و گیرا

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده