میثم و شهر ترس های ممنوعه

میثم و شهر ترس های ممنوعه

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۳۹,۰۰۰
%۱۵
۱۱۸,۱۵۰
تومان
رده سنی:
نوجوان
قالب:
داستان مصور
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۵۶
وزن:
۲۳۷ گرم
شابک:
9786227763553

معرفی کتاب

کتاب میثم و شهر ترس های ممنوعه یک داستان رمان مصور برای کودکان و نوجوان‌هایی است که دوست دارند در مورد تاریخ اسلام و حضرت علی (علیه السلام) بیشتر بدانند. داستان این کتاب در مورد یک پسر نوجوان است که دل پر جراتی ندارد و در لحظات خطرناک چندان شجاع نیست. خانواده میثم از شهر مدینه به کوفه مهاجرت می‌کنند. شهر تازه تاسیسی که حالا مرکز حکومت امیرالمومنین (علیه السلام) است. میثم گرچه دل و جرات زیادی ندارد اما دوست دارد مثل عمو یونسش هم شجاع باشد هم بتواند بخواند و بنویسد. او در دل اتفاقات مهمی که در این ایام حساس رخ می‌دهند به کمک یاران حضرت علی (علیه السلام) مثل مالک اشتر به یک مرد جنگاور و باسواد تبدیل می‌شود که همراه سپاه حضرت راهی جنگ صفین می‌شود. این داستان به خوبی اوضاع دوران حکومت حضرت امیر را به تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد ایشان در چه دوران سخت و با چه مردمان بی بصیرتی هم عصر بودند که در حساس‌ترین لحظات ایشان را رها نمودند. داستان کتاب با پایان جنگ صفین و سرانجام غم‌بار آن به اتمام می‌رسد. البته در انتها میثم به یک شیعه آگاه و قوی تبدیل شده است. این کتاب یک داستان خوشخوان و جذاب برای بچه‌های مقطع دبیرستان دور اول است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

از خانه‌ی حسام که بیرون می‌زنم سرم پر از فکر و خیال شده است. خانه نبود که دو تا اتاق تو در تو که چهار نفر در آن زندگی می‌کنند چهار نفر، یعنی حسام و مادرش و برادر و خواهر کوچکترش. آخر من باید الان تازه بفهمم که حسام بابا ندارد؟ مادرش برای مردم نان می‌پزد و خودش هم بعد از درس در آهنگری کار می‌کند. دلم برایش می‌سوزد شاید امروز قرار نبود به آهنگری برود و برای همین به من اصرار کرد با هم به پل مدائن برویم. یعنی حسام روی من به عنوان دوستی خوب حساب کرده است؟ امان از دست اسماعیل! پسر به این حیله گری در عمرم ندیده‌ام یعنی اسماعیل می‌خواهد خواندن و نوشتن را برای چه کاری یاد بگیرد؟ فکر کنم اگر آدم حیله گر شود، خیلی خطرناک می‌شود. باید یک روز حقش را کف دستش بگذارم. اعصابم حسابی خرد است و همین طور که دارم راه می‌روم با زانوهایم به کیسه ی قلم نی و رقعه هایم می‌زنم.

مسابقه کتاب میثم و شهر ترس های ممنوعه

مسابقه کتابخوانی پویا با محوریت کتاب میثم و شهر ترس های ممنوعه از ۱۳ تیر آغاز می‌شود و تا ۱۱ مهر ماه ادامه دارد؛ جایزه این دوره از پویش کتابخوانی ۱۰۰ میلیون ریال می‌باشد.

برای شرکت در این پویش کافی است این کتاب را تهیه کنید و به سوالات مسابقه که همراه با کتاب برای شما ارسال شده است، پاسخ داده شود و طبق شیوه نامه‌ای که در همان برگه درج شده است در مسابقه شرکت کنید.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

سفری که پر ماجرا شد سفری که پر ماجرا شد
۱۰ %
بنفشه رسولیان
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
بچه ای که نمی خواست آدم باشد بچه ای که نمی خواست آدم باشد
۱۰ %
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
مجموعه قصه های شیرین دلستان و گلستان (پنج جلدی) مجموعه قصه های شیرین دلستان و گلستان (پنج جلدی)
۱۵ %
۲۵۰,۰۰۰
۲۱۲,۵۰۰ تومان
قرار قرار
۱۰ %
رضا مصطفوی
۵۸,۰۰۰
۵۲,۲۰۰ تومان
علی از زبان علی علی از زبان علی
۱۰ %
محمد محمدیان
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
مسیح اسلام مسیح اسلام
۱۵ %
علی قهرمانی
۸۰,۰۰۰
۶۸,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها