مجموعه کتاب پابرهنه (چهار جلدی)

مجموعه کتاب پابرهنه (چهار جلدی)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۱۹۰,۰۰۰
%۱۵
۱۶۱,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۴۲۴
وزن:
۵۶۸ گرم

معرفی کتاب

مجموعه «پابرهنه» مشتمل بر چند کتاب زندگینامه از انسان‌هایی است که گرچه از جهان مادیات بهره چندانی نداشتند اما روح بزرگ و نگاه خدمتگزاری آن‌ها باعث شد تا برای اسلام و ایران زحمات فراوانی بکشند و نامی نیک از خود در تاریخ به جای بگذارند. برخلاف تبلیغات سوء دشمنان از جمله افتخارات انقلاب اسلامی ایران در این است که بسیاری از انقلابیون و افراد مستضعفی که برای به پایین کشیدن ظالمان قیام کردند هنگامی که به موفقیت رسیدند و خود در مسند قدرت گرفتند از جایگاه خود سواستفاده نکنند و به خاطر تربیت اسلامی بدون تغییر در وضعیت زندگی و اموال خود تنها به دنبال خدمت و کار برای مردم بروند. تمامی کتب این مجموعه در واقع خلاصه و گزیده‌ای از آثار مطولی هستند که در مورد هر کدام از این شخصیت‌ها نگاشته شده و در این دوره تلاش شده بهترین و آموزنده‌ترین خاطرات زندگی این افراد به شکلی کوتاه و ساده برای نسل جوان روایت گردد. در ادامه شخصیت‌هایی که به زندگی و زمانه آن‌ها پرداخته شده به شکل اجمالی خدمت شما معرفی می‌گردند.

فرزند ابوتراب: مرحوم سیدعلی اکبر ابوترابی معروف به سید آزادگان را می‌توان به نحوی رهبر معنوی اسرای ایرانی در زندان‌های رژیم بعث دانست. ایشان که پیش از انقلاب از جمله یاران باوفای امام خمینی بودند پس از انقلاب با شروع جنگ تحمیلی خود را به جهبه ها رساندند اما در چنگال دشمن اسیر گشتند. ایشان در زندان‌های عراق پناه رزمندگان در برابر شکنجه و آزار دشمن بودند و حتی در سال‌های پس از آزادی نیز تلاش داشتند تا به نحوی کمک حال این عزیزان باشند.

تنها در محراب: شهید آیت الله سیدحسن مدرس گرچه در سال‌های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به شهادت رسید اما الگوی بسیار درخشانی برای رهبری انقلاب اسلامی بود و حتی امام خمینی (ره) از روحیه انقلابی و شجاع این فقیه به نیکی و بزرگی یاد می‌کردند. در سال‌های اختناق و استبداد رضاخان پهلوی ایشان از معدود افرادی بود که در مقابل این مستبد دست نشاده انگلیسی‌ها ایستاده بود و تلاش می‌کرد تا کشور از مواضع عزت و استقلال کشور دفاع کنند. اما تنهایی در این راه سبب شد تا رضاخان سرانجام ایشان را به خواف و سپس به شهادت برساند.

بادیه فروش: شهید محمدعلی رجایی از جمله مسوولین برجسته انقلاب اسلامی است که متاسفانه دشمنان کوردل فرصت خدمت و کار را به ایشان ندادند. ایشان که در سنین کودکی و نوجوانی جزو ضعیف‌ترین طبقات جامعه بود و برای امرار معاش دستفروشی می‌کرد با هوش و تلاش خود توانست درس بخواند و به یکی از معلم‌های فعال و کاربلد تهران تبدیل گردد. درک عمیق از جامعه، روحیه خدمت کردن و ساده زیستی ایشان باعث شد تا در سال‌های ابتدایی انقلابی بدرخشد و نوید یک دولت مردمی را به مردم بدهد اما منافقان با حماقت و کینه ایشان را به شهادت رساندند.

عبای سوخته: شهید سیدمحمد حسینی بهشتی رهبر حزب جمهوری و رئیس قوه قضائیه ایران بود. ایشان از جمله شخصیت‌های دانشمند و موثر انقلابی بود که امام خمینی اعتماد کامل به ایشان داشتند و امور مهمی از حکومت جدید همچون تهیه پیش نویس قانون اساسی را برعهده ایشان گذاشتند. شهید بهشتی فقیه و حقوق دانی بود که در فضای حوزه و دانشگاه سرآمد روزگار بود و به چهار زبان زنده تسلط داشت و سال‌ها در آلمان به تبلیغ دین اسلام پرداخته بود. با این حال مجاهدین خلق و بنی صدر با مسموم نمودن فضا علیه ایشان سبب شدند تا در اوج مظلومیت به شهادت برسد.

فرزند ابوتراب
عبای سوخته
بادیه فروش
تنها در محراب

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فرزند ابوتراب فرزند ابوتراب
۱۰ %
موسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
عبای سوخته عبای سوخته
۱۰ %
موسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
تنها در محراب تنها در محراب
۱۰ %
موسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه
۳۰,۰۰۰
۲۷,۰۰۰ تومان
بادیه فروش بادیه فروش
۱۰ %
موسسه فرهنگی خاکریز ایمان و اندیشه
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها