فرزند ابوتراب

فرزند ابوتراب

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۳۰,۰۰۰
%۱۰
۲۷,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 3 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
خاطرات
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۰۰
وزن:
۱۵۰ گرم
شابک:
9786222851187

معرفی کتاب

کتاب «فرزند ابوتراب» برگ‌هایی از زندگی مرحوم سیدعلی ابوترابی رهبر معنوی آزادگان ایرانی است. ایشان از سال‌های دور پیش از انقلاب جزو طرفداران و همراهان امام خمینی (ره) بود. ایشان حتی برای نزدیکی بیشتر با بیت امام و فعالیت بیشتر در سال‌های تبعید امام به نجف به این شهر مهاجرت می‌کنند و در یکی از سفرهایی که در حال آوردن اعلامیه‌های امام به ایران هستند دستگیر و زندانی ساواک می گردند. پس از پیروزی انقلاب ایشان جزو مسوولین خدوم شهر قزوین بودند و با آغاز جنگ تحمیلی به گروه پارتیزانی شهید چمران پیوستند اما در همان ماه‌های آغازین جنگ در کمین دشمن گرفتار شده و به اسارت درآمدند. ایشان در سال‌های اسارت پناه بسیاری از رزمندگان ایرانی بودند که در چنگال شکنجه و اسارت رژیم بعث گرفتار بودند. در بسیاری از مواقع رفتار انسانی و عارفانه این روحانی سبب می‌شد تا حتی شکنجه گران بعثی نیز برخورد ملایم‌تری با اسرای ایرانی داشته باشند و به خاطر رفتار صلح جویانه ایشان امکانات یا امتیازاتی به اسرا بدهند. این مسائل در حالی بود که خود ایشان گاه بیش از دیگر اسرا مورد شکنجه و آزار قرار می‌گرفتند. این روحانی مبارز حتی پس از آزادی و بازگشت به وطن نیز مامنی برای مشکلات و گرفتاری‌های آزادگان بودند و تا هنگام ارتحال کمک حال بسیاری از آن‌ها بودند. این کتاب مروری بر خاطرات این روحانی مخلص و خستگی ناپذیر است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

یک روز از صلیب سرخ برای بازدید از اردوگاه آمده بودند. از حاج آقای ابوترابی در مورد وضعیت اردوگاه و رفتار با اسرا پرسیدند، اما ایشان هیچ شکایتی نکرد. بعد از رفتن مأموران صلیب سرخ یکی از افسران عراقی که بسیار خشن و مغرور بود رو به حاج آقا ابوترابی کرد و گفت:«این همه ما شما را اذیت کردیم، شما چرا به صلیب سرخ چیزی نگفتید؟» حاج آقا تأملی کرد و به او فرمود: مگر شما مسلمان نیستید؟ - بله. -مگر ما مسلمان نیستیم؟ - بله. -:وقتی ما مسلمانیم و شما هم مسلمانید خوب نیست باهم اختلاف داشته باشیم و اختلاف خود را نزد یک غیر مسلمان ببریم. افسر بعثی از این سخن حاج آقا به خود آمد و بعد از آن رفتارش اسرا بهتر شد و دستور داد امکاناتی به اسرا داده شود. او وقتی داشت از آن اردوگاه به اردوگاه دیگری منتقل می‌شد یک ماه حقوق خود را به اسرا بخشید.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ادموند (جلد دوم) ادموند (جلد دوم)
۱۰ %
آمنه پازکی
۱۶۰,۰۰۰
۱۴۴,۰۰۰ تومان
7 روایت خصوصی 7 روایت خصوصی
۱۰ %
حبیبه جعفریان
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
کشتی پهلو گرفته کشتی پهلو گرفته
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
سقای آب و ادب سقای آب و ادب
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
کمی دیرتر کمی دیرتر
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
عشق در برابر عشق عشق در برابر عشق
۱۰ %
امید کوره چی
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها