مجموعه ماجرای دشت مرموز (سه جلدی)
۸۸
۳
نام اثر :

مجموعه ماجرای دشت مرموز (سه جلدی)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
نوجوان
قالب کتاب :
رمان
وزن :
۵۹۲ گرم
تعداد صفحه :
431 صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

محمد میرکیانی نویسنده نام آشنای ادبیات کودک و نوجوان است. آثاری همچون مجموعه «قصه ما مثل شد» و «پند و قند» و کلی کتاب دیگر حاصل کار این نویسنده باسابقه هستند. آثاری که برخی از آن ها در جشنواره‌های بین المللی و ملی برگزیده شدند. حالا او با دنیایی تازه و مجموعه‌ای جذاب برای کودکان به قفسه کتابفروشی‌ها بازگشته است.

مجموعه ماجرای دشت مرموز بر محوریت چند گروه از حیوانات است که در هر کتاب ماجرای تازه ای را رقم می‌زنند. روباه‌ها شخصیت‌های منفی این مجموعه هستند که در هر قصه برای به دام انداختن دیگر حیوانات توطئه تازه‌ای انجام می‌دهند. بازها قهرمان‌های این مجموعه هستند که در نهایت به یاری حیوانات ضعیف می‌آیند و روباه‌ها را شکار می کنند.

میرکیانی در نگارش این جهان حیوانی به داستان های کهن ایرانی همچون کلیله و دمنه و مثنوی و معنوی نظر داشته و تلاش داشته به کهن الگوهای این مرز و بوم وفادار بماند. در این میان او تلاش داشته با بیان داستان‌هایی در قالب شخصیت‌های حیوانی مفاهیم ارزنده اخلاقی و فرهنگی را به شکل ضمنی و نامحسوس به کودکان بیاموزد و آن‌ها را آماده حوادث و اتفاقاتی بکند که در هنگام بزرگسالی با آن‌ها مواجه خواهند شد. سه اثر این مجموعه «بازی بازها»، «ملکه موش ها»، «جشن خرگوش ها» ترتیب خاصی ندارند و هر کتاب به داستان مجزایی می پردازد و شما می‌توانید از هر کتاب که دوست دارید خواندن را شروع کنید.

در ادامه برشی از داستان «جشن خرگوش ها» را می‌خوانید:

-: ناراحت نشدم . فقط میخواهم بگویم که گوشت خرگوش خوشمزه‌تر از گوشت کلاغ است. می‌دانید موقع خوردن گوشت کلاغ چقدر پر توی دهان و گلو گیر می‌کند؟

-: داری شوخی می‌کنی؟ من که خودم دیدم تو با چه لذتی گوشت کلاغ می‌خوری... حالا زود باش با رازو جایی برو که کلاغ زیاد است. می دانم که میدانی آن جا کجاست. نمیدانی روبیچ عزیز، من این شعر را چقدر دوست دارم هر بار که آن را می‌خوانم یا روباهی برای من می‌خواند هوس خوردن کلاغ می‌کنم.

مسابقه کتابخوانی مجموعه دشت مرموز

مجموعه ماجرای دشت مرموز دارای پویش کتاب‌خوانی(کتاب پویا) است که از ۲۴ بهمن ماه آغاز شده است و تا ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲ ادامه دارد؛ جوایز این دوره از مسابقه شامل ۱۰۰ میلیون ریال می‌باشد.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

امیر رضا سلطان محمدی
۱۲ فروردین ۱۴۰۲
خوب بود
فاطمه
۱۲ فروردین ۱۴۰۲
سلام خسته نباشید من توی مسابقه دشت مرموز شرکت کردم . کتاب جشن خرگوش هارو داشتم اون دوتا جلد دیگه رو خریدم توی اون دوتا کتاب یه برگه بود که شیوه نامه شرکت در مسابقه توش بود بعد که رفتم توی سایتتون دیدم که هر کتاب باید کد جداگانه ای داشته باشه خب برای جشن خرگوش ها بهم کد ندادن چون فقط اون دوتا کتاب رو خریدم بعد این دوتا کتاب هم حواسم نبود قاطی شد یعنی الان نمی‌دونم کدوم کد مال کدوم کتابه . الان چی کار کنم میشه برام برای هر کتاب یه کد بفرستین تا بتونم تو مسابقه شرکت کنم الان من جواب دادم به سوالات فقط نمی‌دونم چیکار کنم ممنون میشم کمکم کنید 🌹
پاسخ به فاطمه
۱۴ فروردین ۱۴۰۲
باسلام؛ برگه مسابقه کتاب ها با هم فرقی ندارد ولی با هر کد(برگه) فقط می شود به سوالات یک کتاب جواب داد. جهت راهنمایی بیشتر می توانید با شماره ۰۵۱۳۷۲۳۲۳۲۲ تماس حاصل فرمایید.
مائده
۱۰ اسفند ۱۴۰۱
سلام مهلت پاسخ دهی تا کی هستش
پاسخ به مائده
۱۱ اسفند ۱۴۰۱
با سلام؛ زمان دقیقی از طرف برگزارکننده مسابقه (شیرازه) اعلام نشده است، اما معمولاً دو ماه از شروع مسابقه فرصت دارید.

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده