مجموعه ماجرای دشت مرموز (سه جلدی)
۴۹
۱
نام اثر :

مجموعه ماجرای دشت مرموز (سه جلدی)

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
نوجوان
قالب کتاب :
رمان
وزن :
۵۹۲ گرم
تعداد صفحه :
۴۳۱ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۵۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۵ ۱۲۷,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

محمد میرکیانی نویسنده نام آشنای ادبیات کودک و نوجوان است. آثاری همچون مجموعه «قصه ما مثل شد» و «پند و قند» و کلی کتاب دیگر حاصل کار این نویسنده باسابقه هستند. آثاری که برخی از آن ها در جشنواره‌های بین المللی و ملی برگزیده شدند. حالا او با دنیایی تازه و مجموعه‌ای جذاب برای کودکان به قفسه کتابفروشی‌ها بازگشته است.

مجموعه ماجرای دشت مرموز بر محوریت چند گروه از حیوانات است که در هر کتاب ماجرای تازه ای را رقم می‌زنند. روباه‌ها شخصیت‌های منفی این مجموعه هستند که در هر قصه برای به دام انداختن دیگر حیوانات توطئه تازه‌ای انجام می‌دهند. بازها قهرمان‌های این مجموعه هستند که در نهایت به یاری حیوانات ضعیف می‌آیند و روباه‌ها را شکار می کنند.

میرکیانی در نگارش این جهان حیوانی به داستان های کهن ایرانی همچون کلیله و دمنه و مثنوی و معنوی نظر داشته و تلاش داشته به کهن الگوهای این مرز و بوم وفادار بماند. در این میان او تلاش داشته با بیان داستان‌هایی در قالب شخصیت‌های حیوانی مفاهیم ارزنده اخلاقی و فرهنگی را به شکل ضمنی و نامحسوس به کودکان بیاموزد و آن‌ها را آماده حوادث و اتفاقاتی بکند که در هنگام بزرگسالی با آن‌ها مواجه خواهند شد. سه اثر این مجموعه «بازی بازها»، «ملکه موش ها»، «جشن خرگوش ها» ترتیب خاصی ندارند و هر کتاب به داستان مجزایی می پردازد و شما می‌توانید از هر کتاب که دوست دارید خواندن را شروع کنید.

در ادامه برشی از داستان «جشن خرگوش ها» را می‌خوانید:

-: ناراحت نشدم . فقط میخواهم بگویم که گوشت خرگوش خوشمزه‌تر از گوشت کلاغ است. می‌دانید موقع خوردن گوشت کلاغ چقدر پر توی دهان و گلو گیر می‌کند؟

-: داری شوخی می‌کنی؟ من که خودم دیدم تو با چه لذتی گوشت کلاغ می‌خوری... حالا زود باش با رازو جایی برو که کلاغ زیاد است. می دانم که میدانی آن جا کجاست. نمیدانی روبیچ عزیز، من این شعر را چقدر دوست دارم هر بار که آن را می‌خوانم یا روباهی برای من می‌خواند هوس خوردن کلاغ می‌کنم.

مسابقه کتابخوانی

مجموعه ماجرای دشت مرموز و کتاب پرسش و پاسخ مهدوی دارای پویش کتاب‌خوانی(کتاب پویا) است که از ۲۴ بهمن ماه آغاز شده است؛ جوایز این دوره از مسابقه شامل ۱۰۰ میلیون ریال می‌باشد.

برای شرکت در این پویش کافی است کتاب را تهیه کنید و به سوالات مسابقه که در برگ آخر کتاب آمده است پاسخ داده شود و طبق شیوه نامه‌ای که همان صفحه درج شده است در مسابقه شرکت کنید.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

مائده
۱۰ اسفند ۱۴۰۱
سلام مهلت پاسخ دهی تا کی هستش
پاسخ به مائده
۱۱ اسفند ۱۴۰۱
با سلام؛ زمان دقیقی از طرف برگزارکننده مسابقه (شیرازه) اعلام نشده است، اما معمولاً دو ماه از شروع مسابقه فرصت دارید.

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده