لبه پرتگاه

لبه پرتگاه

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۹۹,۰۰۰
%۱۰
۸۹,۱۰۰
تومان
موجودی:
فقط 7 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۴۴
وزن:
۳۹۶ گرم
شابک:
9786005347692

معرفی کتاب

کتاب «لبه پرتگاه» برای اولین بار روایتی دقیق و موثق از وقایع و رویدادهای تاریخی پس از جنگ اکتبر در سال ۱۹۷۳ ارائه می‌دهد و مهمترین شکاف‌ها در زمینۀ تاریخ خاورمیانه را پوشش می‌دهد.

برای نگارش این کتاب از اسنادی بهره‌برداری شد که بسیاری از مورخان و شهروندان عادی دسترسی به آنها را محال می‌دانستند و یا اینکه تصور می‌کردند چنین اسنادی اساساً وجود خارجی ندارند. با این حال، اسناد ارائه شده در این کتاب، امروز به عنوان مرجع بسیار مهمی در اختیار مورخان، پژوهشگران و تمامی کسانی قرار می‌گیرد که به تاریخ سوریه و تاریخ نبرد عربی- اسرائیلی اهتمام دارند. علاوه بر آنچه که گفته شد، کسانی که به سیاست‌های آمریکا در منطقه خاورمیانه،روابط کشورهای عربی با یکدیگر به ویژه روابط میان سوریه و مصر ، روابط تنش آلود سوریه با سازمان آزادی‌بخش فلسطین و نیز تاریخ جنگ داخلی لبنان اهتمام دارند، می‌توانند از اسناد ارائه شده در کتاب پیش رو به عنوان مرجع بسیار مهمی بهره‌برداری کنند. ما بسیار امیدواریم که این سند ملی (کتاب لبه پرتگاه) نقش مهمی را در بازنگری و تجدید نظر در نگاشته‌های مربوط به آن دوره از تاریخ ایفا کند؛ نگاشته هایی که هم اکنون در قالب کتاب‌های درسی تاریخی در مدارس مختلف کشورهای جهان عرب برای دانش آموزان تدریس می‌شود.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

نقدی علمی بر سند 2030 نقدی علمی بر سند 2030
۱۰ %
سید محمدحسین راجی
۲۷,۰۰۰
۲۴,۳۰۰ تومان
نیم دانگ پیونگ یانگ نیم دانگ پیونگ یانگ
۱۰ %
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
اتاقی که در ان اتفاق افتاد اتاقی که در ان اتفاق افتاد
۱۰ %
جان بولتون - محمد معماریان
۱۷۵,۰۰۰
۱۵۷,۵۰۰ تومان
رقص برزیل با شیطان رقص برزیل با شیطان
۱۰ %
۲۸,۰۰۰
۲۵,۲۰۰ تومان
چه کسی بر جهان حکومت میکند؟ چه کسی بر جهان حکومت میکند؟
۱۰ %
نوام چامسکی - حسین جعفری موحد
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
عصر جدید عصر جدید
۱۰ %
سید محمدمهدی میرباقری
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها