عدل الهی  شهید مطهری
۳
۰
نام اثر :

عدل الهی شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۴۵۸ گرم
تعداد صفحه :
۳۲۰ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۱۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۰۷,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

استاد شهید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«عدل الهی» است؛ موضوع اصلی این اثر مساله‌ای بنیادین در میان اشاعره، معتزله، امامیه و حتی سایر ادیان یکتاپرست است؛ با وجود ۲۹آیه درباره عدل خداوند بازهم شبهات بسیاری پیش‌روی مفهوم و مصادیق آن است از جمله آنکه آیا عدل بر خدا واجب است؟ شیوه محاسبه اعمال خیر و شر چگونه خواهد بود؟ آیا مومنی که مرتکب خطا می‌شود با کافری که شری از او سر نمی‌زند برابر خواهند بود؟ و...

تقریر معلم شهید از این ماجرا بر اساس مطالعات گسترده و نگاهی کاملا منطقی است، بنابر این کتاب مقابل را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که میخواهند نگاهی متفاوت به پایه‌های دینِ پویایِ اسلام بیافکنند.

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده