حماسه حسینی جلد دوم
۳
۱
نام اثر :

حماسه حسینی جلد دوم

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۴۵۰ گرم
تعداد صفحه :
۳۰۸ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۸۹,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۸۰,۱۰۰ تومان

معرفی کتاب

محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر، استاد شهید مطهری است که در لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش بسزایی داشت و همواره با قلم روشنگرانه خود، در مقابل انحراف به شیوا‌ترین بیان قیام می‌کند.

مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان، شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است که بسیاری شبهات و سوالات بنیادین جوانان و متفکران را در عصرهای گوناگون پاسخ می‌گوید.

از آشناترین آثار ایشان که توسط نشر صدرا در دو جلد به چاپ رسیده‌است کتاب «حماسه حسینی» است؛ نوشتاری که حاصل سخنرانی‌های معلم شهید در مسجد جاوید، حسینیه ارشاد و درمیان هم‌رزمان انقلابی ایشان است.

اگر جلد نخستین را خوانده‌اید، جلد دوم این مجموعه در ادامه آن نوشتار ستودنی، به مرور نگاشته و جمع آمده‌است، هشت فصل به میان می‌آید که هر یک اشاره دقیق و مجملی بر واقعه کربلا و عبرت‌های پنهان آن است که در تطبیق با دوره معاصر ملموس‌تر گشته‌است.

مثلا در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((تمام فاجعه کربلا برای این بود که امام رأی خود را نفروخت از قبل از مردن معاویه و همچنین بعد از مردن او، در دوره یزید، چه در وقتی که امام در مدینه بود و چه در مکه و چه در بین راه و چه در کربلا، آنها از امام فقط یک امتیاز می‌خواستند و اگر آن یک امتیاز را امام به آنها می‌داد نه تنها کاری به کارش نداشتند، اِنعامها هم می‌کردند و امام هم همه آن تحمل رنجها را کرد و تن به شهادت خود و کسانش داد که همان یک امتیاز را ندهد. آن یک امتیاز، فروختن رأی و عقیده بود.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

هلو
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
عالی بود کلی از سوالات ذهنی یک دهه ۸۰ای را حل کرد

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده