شهید عشق

شهید عشق

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
بزرگسال
قالب:
زندگینامه داستانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۳۰۴
وزن:
۲۷۴ گرم
شابک:
9786009416097

معرفی کتاب

کتاب «شهید عشق» روایت عرفانی نویسنده اهل‌سنت، احمد تورگوت، از واقعه عظیم کربلاست. این کتاب در کنار دو اثر «سفیر عشق» در رسای رسالت تبیین حضرت زینب کبری(س) و «سجده‌ی عشق» برای معرفی امام پس از اباعبدالله، حضرت سیدالساجدین، در این مجموعه سه‌گانه اولین‌بار در ترکیه به چاپ رسید و امروز با ترجمه‌ای زیبا و وفادار به متن اصلی به کتاب‌رسان آمده‌است.

رمزگشایی لحظه به لحظه سفر امام عاشقان جهان، توسط نویسنده حنفی مذهب کتاب مقابل بر اساس منابع معتبر تاریخ شیعیان انجام گرفته‌است، البته که بی شک آمیختن آن با احساسات و منابع مختلف، تفاوتهایی با انچه تا کنون بازگو شده ایجاد می‌کند.

در وصف وداع امام در مدینه چنین می‌خوانیم در کتاب که:

((فاطمه بنت مجتبی (ع) در حالی که طفلش را در بغل گرفته بود آمد، فاطمۀ مرجان نیز او را همراهی می‌کرد. فاطمۀ مروارید هنوز هفت سال داشت که پدرش امام حسن (ع) به سوی حق شتافت. وقتی بزرگ شد، بنا بر وصیت پدرش با عموزاده‌اش علی اوسط ازدواج کرده بود. حسین (ع) محمد پنج ساله را که ثمرۀ این پیوند بود، در آغوش داشت. پس از این‌ که مدتی او را نگاه کرد، فرمود: این نوۀ من شبیه و باقر است. اولین تشبیه به سبب شباهتش به رسول خدا (ص) بود و دومی نیز به خاطر این که شکافنده علم خواهد شد.))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

توضیح الرسائل کربلا توضیح الرسائل کربلا
۱۰ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
نامیرا نامیرا
۱۰ %
صادق کرمیار
۲۸۰,۰۰۰
۲۵۲,۰۰۰ تومان
آفتاب در حجاب آفتاب در حجاب
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
سقای آب و ادب سقای آب و ادب
۱۰ %
سید مهدی شجاعی
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
خادم ارباب کیست خادم ارباب کیست
۹ %
سید علی اصغر علوی
۹۵,۰۰۰
۸۶,۴۵۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها