شهید عشق
۴
۱
نام اثر :

شهید عشق

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
بزرگسال
قالب کتاب :
زندگینامه داستانی
وزن :
۲۷۴ گرم
تعداد صفحه :
۳۰۴ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۱۵۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۰ ۱۳۵,۰۰۰ تومان

معرفی کتاب

کتاب «شهید عشق» روایت عرفانی نویسنده اهل‌سنت، احمد تورگوت، از واقعه عظیم کربلاست. این کتاب در کنار دو اثر «سفیر عشق» در رسای رسالت تبیین حضرت زینب کبری(س) و «سجده‌ی عشق» برای معرفی امام پس از اباعبدالله، حضرت سیدالساجدین، در این مجموعه سه‌گانه اولین‌بار در ترکیه به چاپ رسید و امروز با ترجمه‌ای زیبا و وفادار به متن اصلی به کتاب‌رسان آمده‌است.

رمزگشایی لحظه به لحظه سفر امام عاشقان جهان، توسط نویسنده حنفی مذهب کتاب مقابل بر اساس منابع معتبر تاریخ شیعیان انجام گرفته‌است، البته که بی شک آمیختن آن با احساسات و منابع مختلف، تفاوتهایی با انچه تا کنون بازگو شده ایجاد می‌کند.

در وصف وداع امام در مدینه چنین می‌خوانیم در کتاب که:

((فاطمه بنت مجتبی (ع) در حالی که طفلش را در بغل گرفته بود آمد، فاطمۀ مرجان نیز او را همراهی می‌کرد. فاطمۀ مروارید هنوز هفت سال داشت که پدرش امام حسن (ع) به سوی حق شتافت. وقتی بزرگ شد، بنا بر وصیت پدرش با عموزاده‌اش علی اوسط ازدواج کرده بود. حسین (ع) محمد پنج ساله را که ثمرۀ این پیوند بود، در آغوش داشت. پس از این‌ که مدتی او را نگاه کرد، فرمود: این نوۀ من شبیه و باقر است. اولین تشبیه به سبب شباهتش به رسول خدا (ص) بود و دومی نیز به خاطر این که شکافنده علم خواهد شد.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

زهرا
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
رمان جالبی بود دوست داشتم

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده