شرق بهشت

شرق بهشت

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۷,۰۰۰
%۱۰
۱۵,۳۰۰
تومان
موجودی:
فقط 8 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
گفتگو
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۱۴۳
وزن:
۱۱۴ گرم
شابک:
9786009582228

معرفی کتاب

مستندساز، روزنامه‌نگار، نظریه‌پرداز و البته نویسنده شهیدی که سالهای پس از انقلاب با قلم و نگاه منحصر به فرد خود، حقیقت را بر برگه‌های کاغذ و پرده سینمای اسلامی به تصویر می‌کشید، سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی بود.

مردی که مسیر آسمان را بیشتر از جاده‌های زمین می‌شناخت و آثار به جای مانده از او همچنان، مثل ستاره‌ای درخشان راه را برای جویندگان حقیقت و پارسایی روشن می‌کند.

از راوی صادق و هنرمند مستند «روایت فتح» چندین مقاله، فیلم، دست نوشته و... موجود است که در انتشارات واحه، جمع‌آوری، پیاده‌سازی و با همان قلم اسرار آمیز به چاپ رسیده‌است.

یکی از آن آثار که اینک به مجموعه کتاب‌رسان آمده‌است، نوشتاری با نام «شرق بهشت» است.

اگر شما هم اندکی اهل فیلم و سینما باشید، حضور و نقش آفرینی یا مشاوره و شیوه نقد امید روحانی را به عنوان پزشک، منتقد فیلم و بازیگری در آثاری مثل ساختمان پزشکان، زمانه، زمین انسانها و... دیده‌اید و به یاد دارید.

و برای همین بود که در سال ۱۳۷۱ در مجله فیلم، مقاله‌ای با نام «سینما، تکنولوژی و ساختار هویتی برای انسان نو» به چاپ رسید که حاصل مصاحبه ایشان با شهید آوینی بود.

آقای روحانی در مقدمه این گفتگو دلیل مصاحبه‌اش با سید مرتضی را چنین بیان می‌کند که قصد داشته تا مرزبندی میان اهالی سینما و اهالی حوزه هنری در ذهن مردم شکسته شود و وجوه متفاوتی از اندیشه آوینی را نشان دهد.

مثلا در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((اوقاتی از وقتم پشت ویترین کتاب‌فروشی‌های روبه‌روی دانشگاه می‌گذشت که سر راهِ از محل کار به خانه بود. به نگاه کردن به کتاب‌های تازه و ترجمه‌ها و تألیف‌ها و آدم‌های تازه‌آمده، و شب‌ها، بعد از پایان بحث و آغاز نیمه‌شب، به تورق و خواندن و مداقه و جادادن این و آن و تماشای نسلی که داشت می‌آمد و...))

 

نظرات

این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فردایی دیگر فردایی دیگر
۱۰ %
سید مرتضی آوینی
۶۹,۰۰۰
۶۲,۱۰۰ تومان
نامه ای به یک دوست قدیمی (شهید آوینی) نامه ای به یک دوست قدیمی (شهید آوینی)
۱۰ %
۴,۰۰۰
۳,۶۰۰ تومان
آغازی بر یک پایان آغازی بر یک پایان
۱۰ %
سید مرتضی آوینی
۹۲,۰۰۰
۸۲,۸۰۰ تومان
ماجرای فکر آوینی ماجرای فکر آوینی
۱۰ %
وحید یامین پور
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
گنجینه ی آسمانی گنجینه ی آسمانی
۱۰ %
سید مرتضی آوینی
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
هفت قصه از بلوچستان هفت قصه از بلوچستان
۱۰ %
سید مرتضی آوینی
۵,۵۰۰
۴,۹۵۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها