نبوتها

نبوتها

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۲۰۰,۰۰۰
%۱۰
۱۸۰,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
سخنرانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۹۶
وزن:
۴۱۰ گرم
شابک:
9786008218791

معرفی کتاب

مقام معظم رهبری در تابستان سال 1359 با همکاری شاخه دانشجویی حزب جمهوری اسلامی در سه ماه درس‌هایی برگزار کردند که در طول آن دوره مساله نبوت را از نگاه امیرالمومنین (علیه اسلام) بررسی می‌کنند. ایشان که در سال های جوانی انس فراوانی با کتاب نهج البلاغه داشته اند و در دوران پیش از پیروزی انقلاب نیز در جمع جوانان به تعلیم معارف والای این کتاب مشغول بودند، تسلط فراوانی بر مباحث این کتاب دارند. ایشان با وجود داشتن اشتغالات فراوان در سال‌های ابتدایی انقلاب ولی جبهه تبلیغ و تدریس را رها نکردند و هر چهارشنبه دو ساعت با جوانان پیرامون مباحث این کتاب گرانقدر بحث می‌کردند. در سه جلسه ابتدایی این دوره ایشان ابتدا از اهمیت کتاب نهج البلاغه و گوهرهای معرفتی گمنامی که در این کتاب نهفته هستند سخن می‌گویند و ارزش بحث و مطالعه این کتاب را برای خواننده روشن می‌گردانند. سپس فلسفه بعثت انبیاء را از نگاه حضرت امیر (علیه السلام) مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهند. در بخش بعدی جایگاه اجتماعی انبیاء در جوامعی که برای هدایت مبعوث می‌گردند محل سخن قرار گرفته است. در ادامه ایشان با استناد به بیانات امیرکلام شیوه‌های انتخاب پیامبران و مسوولیت‌هایی که بر گرده آن‌ها قرار داشته توضیح داده می‌شود و در بخش پایانی نیز بحث خاتمیت نبوت به وجود بابرکت حضرت محمد (صلی الله علیه و آله) و همچنین وضعیت جامعه عرب در دوران پیش از بعثت و بعد از آن تحلیل می‌گردد. رهبر انقلاب که با بیانی شیوا مطالب نغز و ادیبانه امیرالمومنین (علیه السلام) را تشریح نمودند این کتاب را آئین نامه انقلاب اسلامی در یک جامعه می‌دانند.

در ادامه برشی از نبوتها در نهج البلاغه را می‌خوانید:

برای اینکه شروع مباحث نبوت در نهج البلاغه آشکار بشود، من مقدمه‌ی کوتاهی را عرض می‌کنم ما در این بحث به مسئله‌ی وحی نمی‌پردازیم بلکه به نبوّت به چشم یک واقعیت تاریخی و یک حادثه‌ی تردید ناپذیر نگاه می‌کنیم. بی‌گمان در تاریخ بشریت حادثه‌ای که ما نام آن را نبوت می‌گذاریم اتفاق افتاده در وجود این حادثه میان ما و میان بی‌اعتقادان به نبوت اختلافی نیست؛ اختلاف در تفسیر این حادثه است اختلاف در مضمون پیامی است که در این حادثه وجود دارد اما در اصل حادثه، در این واقعیت تاریخی، میان ما و هیچ یک از انسان‌هایی که با تاریخ سر و کاری دارند اختلافی وجود ندارد موسی یک پدیده‌ای است در تاریخ واقع شده؛ عیسی از نظر آن کسانی که قبول دارند عیسی بوده است همین طور، و دیگر پیامبران با تاریخچه‌های کمابیش روشن یا مبهم همین طور. ما نبوت را به این چشم در این بحث نگاه می‌کنیم این واقعه را این حادثه‌ی تاریخی را در نظر می‌گیریم بعد در اطراف این بحث می‌کنیم.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

احضاریه احضاریه
۱۰ %
علی مؤذنی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
صراط صفایی حائری صراط صفایی حائری
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۷,۰۰۰
۸۷,۳۰۰ تومان
آموزش مصور احکام آموزش مصور احکام
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۵۰,۰۰۰
۱۳۵,۰۰۰ تومان
طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن
۱۵ %
سید علی حسینی خامنه ای
۱۴۵,۰۰۰
۱۲۳,۲۵۰ تومان
نگاهی به رابطه عبد و مولا نگاهی به رابطه عبد و مولا
۱۰ %
۴۵,۰۰۰
۴۰,۵۰۰ تومان
رشد (صفایی حائری) رشد (صفایی حائری)
۱۰ %
علی صفایی حائری
۶۲,۰۰۰
۵۵,۸۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها