سیری در نهج البلاغه شهید مطهری

سیری در نهج البلاغه شهید مطهری

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۰۵,۰۰۰
%۱۰
۹۴,۵۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۳۱۹
وزن:
۳۶۰ گرم
شابک:
9789645600202

معرفی کتاب

استاد شهید، سید مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب«سیری در نهج البلاغه» می‌باشد که شامل سلسله‌ای از مقالات منسجم سال۱۳۵۲با همین موضوع است؛ اثری که در اقیانوس بیکران کلام حضرت حیدر(ع) به دنبال معنای حقیقی عدالت، عبادت، شجاعت و مساوات می‌گردد.

خطوط این کتاب در یک مقدمه و هفت فصل یک جامعه اسلامی را بر اساس زیباترین کتاب به‌جای مانده از امیرمومنان، به شما معرفی می‌کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((سخن نماینده روح است؛ سخن هرکس به همان دنیایی تعلق دارد که روح گوینده‌اش به آنجا تعلق دارد. طبعا سخنی که به چندین دنیا تعلق دارد نشانه روحیه‌ای است که در انحصار یک دنیای بخصوص نیست. و چون روح علی محدود به دنیای خاصی نیست))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فرزندم اینچنین باید بود - شرح نامه 31 نهج البلاغه - جلد اول فرزندم اینچنین باید بود - شرح نامه 31 نهج البلاغه - جلد اول
۱۰ %
روش برداشت از نهج البلاغه  صفایی حائری چاپ جدید روش برداشت از نهج البلاغه  صفایی حائری چاپ جدید
۱۰ %
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
شرح نهج البلاغه رهبری - شرح خطبه اول - نبوتها در نهج البلاغه شرح نهج البلاغه رهبری - شرح خطبه اول - نبوتها در نهج البلاغه
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
شرح نهج البلاغه رهبری - راه روشن مدیران شرح نهج البلاغه رهبری - راه روشن مدیران
۱۰ %
۱۴۰,۰۰۰
۱۲۶,۰۰۰ تومان
گنجینه شش جلدی(قرآن-نهج البلاغه-مفاتیح الجنان-صحیفه سجادیه-رساله دانشجویی-دیوان حافظ) گنجینه شش جلدی(قرآن-نهج البلاغه-مفاتیح الجنان-صحیفه سجادیه-رساله دانشجویی-دیوان حافظ)
۹ %
حافظ شیرازی - محمدمهدی رضائی - شیخ عباس قمی - حسین انصاریان - علی شیروانی - سید مجتبی حسینی
۸۵۰,۰۰۰
۷۷۳,۵۰۰ تومان
کوفه و نقش آن در قرون نخستین اسلامی کوفه و نقش آن در قرون نخستین اسلامی
۱۰ %
۳۳۰,۰۰۰
۲۹۷,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها