آزادی و استقلال (ره‌نامه: جلد۱۶)

آزادی و استقلال (ره‌نامه: جلد۱۶)

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۸۰,۰۰۰
%۱۰
۷۲,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
جوانان
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
پالتویی کوچک
صفحات:
۱۶۸
وزن:
۱۱۲ گرم
شابک:
9786227491869

معرفی کتاب

یکی از اصلی‌ترین شعارهای انقلاب اسلامی که ملت ایران برای تحقق آن‌ها به پا خواستند و حکومت ظالم شاهنشاهی را مانع پا گرفتن آن‌ها می‌دانستد دو مقوله «آزادی و استقلال» بوده است. دو مساله حیاتی که بسیاری از کشورهای جهان از این دو نعمت بزرگ محروم هستند. در تصمیم گیری‌ها باید منافع اربابان خود را مراعات کنند و از بسیاری حقوق طبیعی خود محروم هستند. حتی در کشورهای پیشرفته دنیا نیز برداشت غلط و دنیوی از مفهوم مهم حریت و آزادگی سبب شده تا آزادی را در رها شدن از قیود الهی و فطری بدانند و بدتر خود را در بند شهوات و هوس‌های شیطانی گرفتار و محصور نمایند. به همین دلیل تبیین دو این نعمت و اینکه چگونه انقلاب اسلامی تا به امروز چه مقدار توانسته در تحقق این دو شعار موفق عمل نماید و در ادامه راه چه باید کرد تا بتوانیم بیش از پیش بتوانیم به این آرمان‌های انقلاب‌مان جامه عمل بپوشانیم از جمله مباحثی هستند که رهبر معظم انقلاب پیرامون آن‌ها سخنان فراوانی ایراد نموده‌اند و شانزدهمین ره‌نامه تلاش کرده تا حدودی مباحث مطرح شده توسط رهبر پیرامون این موضوع را جمع آوری و تقدیم خوانندگان کنند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

اگر ما می‌گوییم و معتقدیم که آزادی اقتصادی در اسلام هست این آزادی اقتصادی به هیچ وجه نباید تشبیه بشود به آزادی اقتصادی در دنیای سرمایه داری غرب دو نوع چیز، دو نوع آزادی دو نوع تلاش اقتصادی وجود دارد؛ آنچه که امروز در غرب هست، مورد قبول اسلام نیست و سرمایه داری به معنای غربی آن به هیچ وجه از نظر اسلام امضا و تأیید نشده، بلکه حتی با آن مبارزه و مقابله‌ی جدی هم در احکام فراوان صورت گرفته. این اولین نکته که هم کسانی که مایلند راجع به این مسئله فکر کنند و هم کسانی که سخنانی را در زمینه ی اقتصاد آزاد و مالکیت خصوصی می‌شنوند از اوّل این را بدانند که آنچه در باب اسلام گفته می‌شود الگوی آن در نظام کاپیتالیستی غربی و سرمایه داری های موجود دنیا نیست.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

حوزه و روحانیت (ره‌نامه:جلد۱۳) حوزه و روحانیت (ره‌نامه:جلد۱۳)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰) غرب شناسی (ره‌نامه: جلد۲۰)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۸۰,۰۰۰
۷۲,۰۰۰ تومان
تفکر عقلانیت و آزاد اندیشی (ره‌نامه: جلد۲) تفکر عقلانیت و آزاد اندیشی (ره‌نامه: جلد۲)
۱۰ %
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴) امام خمینی (ره‌نامه: جلد۱۴)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹) روشنفکری (ره‌نامه:جلد۱۹)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
هنر (ره‌نامه: جلد۳۱) هنر (ره‌نامه: جلد۳۱)
۱۰ %
سید علی حسینی خامنه ای
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها