راهی

راهی

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۱۹۰,۰۰۰
%۱۰
۱۷۱,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 5 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
رمان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۳۶
وزن:
۲۲۲ گرم
شابک:
9786227808247

معرفی کتاب

داستان «راهی»، روایت حق است. حقی که عده‌ای با نپذیرفتنش جهان اسلام را چند پاره کردند. کسانی که دیدند در حجه الوداع دست چه کسی میان دستان رسول خدا بالا رفت، کسانی که دیدند و شنیدند بارها و بارها نبی خدا به چه کسی می‌گفت(به برای من به مانند هارون به موسی هستی مگر اینکه بعد من نبی نخواهد بود)، کسانی که دیدند در آخرین لحظات عمر مبارک پیامبرخدا ،چه کسی صورت به صورت نبی شد و وصیت او را گرفت، کسانی که بعد از سپردن خلافت به غیر حق، در دلهایشان می‌دانستند حق با کیست، اما امان از زر و زور و تزویر.

 روایت راهی، همراه شدن با زیاد و حبیب و سیلمان، سه نفر از صحابه رسول الله صلوات الله علیه است که به سمت جنوب خلافت اسلامی می‌روند تا مردمان آن جا را به خلافت ابوبکر مجاب کنند. اما یمنی ها که دل درگرو ابوتراب دارند، محکم پای عقیده خود هستند.

در این میان حبیب به ندای دلش گوش می‌دهد و ...

کتاب« راهی »به قلم رضوان کفایتی است.

در برشی از کتاب می‌خوانید:

از امروز دیگر عطر تن رسول خدا در ساحت نفس هایش نمی پیچد و تن داغ مدینه را شفا نمی شود. نفس کشیدن در هوای منهای رسول جان ها می گیرد و دل ها می سوزاند. مدینه کودکی سردرگم و بی مادر را می ماند که جان از کالبدش ذره ذره میرود و نمیداند پس از نبی از این دنیا چه می خواهد. حبیب پس از سالها دوباره طعم تلخ و گزنده یتیمی را مزه مزه می کند. جدایی از آغوش مادر در بیابانهای وادی الرمه دوباره درد بی درمانی شده که جانش را چون خوره میخورد پس از نبی دیگر نه عبای سعد، پدر خوانده اش، او را خیمه ای میشود در برابر آماج ناامنی ها و نه سینه ستبر و مردانه قیس برادری را در حقش تمام میکند حبیب با خود زمزمه میکند مگر نبی خدا چند نفر بود که مدینه اینچنین خالی شده است؟ تن بی طاقت حبیب، آبستن کینه ای دیرین است کینه ای جان گرفته از تار و پود بی مهری های روزگار به خیالش علی ، تمام دلخوشی هایش را به تاراج برده است.

حبیب راهی می شود. به دل بیابان میزند و در این سفر بغض علی را با خود همراه می کند. میرود تا انتقام تمام نداشتنهایش را از یک نفر بگیرد؛ بی خبر از آن که این راه هزار راه نرفته را در برابر دیدگانش می گشاید. هزار راهی میان یقین و تردید عشق و نفرت و عروج و سقوط ....

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

آبنبات هل دار آبنبات هل دار
۱۰ %
مهرداد صدقی
۲۹۰,۰۰۰
۲۶۱,۰۰۰ تومان
خاطرات سفیر خاطرات سفیر
۱۰ %
نیلوفر شادمهری
۲۲۰,۰۰۰
۱۹۸,۰۰۰ تومان
آتش بدون دود (7 جلدی) آتش بدون دود (7 جلدی)
۱۵ %
نادر ابراهیمی
۱,۱۹۰,۰۰۰
۱,۰۱۱,۵۰۰ تومان
دعبل و زلفا دعبل و زلفا
۱۰ %
مظفر سالاری
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
آبنبات دارچینی آبنبات دارچینی
۱۰ %
مهرداد صدقی
۲۷۵,۰۰۰
۲۴۷,۵۰۰ تومان
داستان سیستان داستان سیستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها