دکل

دکل

مترجم:
عطیه حسینی
رده سنی:
عمومی
قالب:
مستند داستانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۳۹
وزن:
۴۰۰ گرم
شابک:
9786222850081

معرفی کتاب

دکل اولین کتاب داستانی با محوریت بیانیه گام دوم انقلاب است که ماجرای آن در یک دبیرستان و در قالب هفت زنگ به تصویر کشیده شده است. گفتگویی جنجالی و هیجانی بین یک روحانی مبلّغ و دانش‌آموزان دبیرستانی است. هدف اصلی از تدوین کتاب دکل این است که متن مهم بیانیه گام دوم انقلاب که توسط رهبر معظم انقلاب حفظه الله در ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ ابلاغ شده است در قالب یک داستان جذاب در معرض مطالعه جوانان عزیز قرار گیرد.

در برشی از کتاب می‌خوانیم:

((خب، بچه‌ها! برای اینکه رشته‌ی بحث از دستمان در نرود، سؤال قبلی را بازگو می‌کنم؛ من دانش آموز عادی، در یک مدرسه‌ی دور افتاده و گمنام، چه نقشی می‌توانم در پیشرفت و قوی شدن کشورم داشته باشم؟ - بخشی از جواب را بیان کردیم و آن هم این بود که ابتدا باید هدف را تعیین کنیم و ببینیم هدف انقلاب و نظام ما چیست تا پس از آن، جنس کمک و نوع نقش ما شناخته شود. الان جا دارد که ما به آرمان و هدف اصلی انقلاب بپردازیم، یعنی آن قله ای که انقلاب ما هدف گرفته چیست؟

- بچه ها! به نقطه‌ی حساس و راهبردی رسیدیم. شش دانگ حواستان را جمع کنید که اگر این قسمت کلیدی از بحثمان جا بیفتد و خوب پخته شود، بخش مهم و گسترده ای از نقاط تاریک و مبهمی که نسبت به انقلاب در ذهن ما نقش بسته، روشن خواهد شد.

- نظرم این است در این بخش، مقداری، بحث را ریشه ای تر و زیربنایی تر مطرح کنیم؛ توصیه میکنم قبل از اینکه به هدف انقلاب بپردازیم چند قدم برویم عقب تر و نگاهی کلانتر و وسیعتر نسبت به بحث داشته باشیم؛ بیاییم ببینیم اصلاً طبق آموزه های دینی، هدف از خلقت ما چیست، سپس بیاییم و نگاه کنیم سازوکار اهداف و آرمانهای انقلاب با در نظرگرفتن اصلی ترین هدف عالم هستی که همان هدف آفرینش است، چگونه است.

- بچه ها! اگر دقت کنید، کم کم متوجه می شوید که بحث ها و موضوعات سیاسی، ریشه در اعتقادات و باورهای دینی ما دارد و این نکته خیلی مهم است که کسی سیاست را از دیانت و دینداری، جدا فرض نکند. البته منظور ما از سیاست، سیاسی بازی و حرفهای جناحی، حزبی و خاله زنکی نیست. مراد ما از سیاست، همان مجموعه‌ی تدابیر، مصلحت اندیشیها و دوراندیشیهایی است که یک نظام یا حکومت برای اداره ی مردم و جامعه در پیش میگیرد و مصالح و منافع جامعه را به وسیله‌ی این تدابیر و مصلحت اندیشی ها تأمین می‌کند.))

به همراه این کتاب یک بسته نمک متبرک آستان قدس رضوی به صورت هدیه(رایگان) برای شما ارسال می‌شود.

نظرات

بی نام
نویسنده مطلب
11 ماه قبل
28
سلام و عرض ادب کتاب دکل رو خواندم.خیلی قشنگ بود.کاش ازش فیلم بسازن. برای نوجوان ها و جوان ها خیلی جالبه.انشالله به زودی شاهد فیلمش باشیم.
طیبه فیاضی
نویسنده مطلب
1 سال پیش
28
این کتاب واقعا فوق العاده هست و به نظر من از دبیرستان به بالا برای همه افراد مناسبه. بنده خودم معلم تاریخ انقلاب هستم و الان دو سال (از اولین چاپ این کتاب) برای نهم و دهمی ها تدریس داشتم و بازخوردها خیلی خوبه. اهتمام جدی به پخش این کتاب دارم و بصورت آتش به اختیار با صدقات فرهنگی و نذر کتاب حدود ۴۰۰ جلد از این کتاب رو بصورت وقف در گردش در سطح کشور توزیع کردیم. جالبه که بگم تا حالا دانش آموزی ازم سوالی نکرده که با مطالعه این کتاب نتونیم به سوالش درباره انقلاب جواب بدیم!
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
جهاد تبیین جهاد تبیین
۱۰ %
سعید صلح میرزایی
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
آغازی بر یک پایان آغازی بر یک پایان
۱۰ %
سید مرتضی آوینی
۹۲,۰۰۰
۸۲,۸۰۰ تومان
طیب طیب
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۴۴,۰۰۰
۳۹,۶۰۰ تومان
سه دیدار جلد اول (رجعت به ریشه ها) سه دیدار جلد اول (رجعت به ریشه ها)
۱۰ %
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
طوفان دیگری در راه است طوفان دیگری در راه است
۱۰ %
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها