کتاب صعود چهل ساله (جلد دوم)

کتاب صعود چهل ساله (جلد دوم)

4.2

در نزدیکی قله

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۰۰,۰۰۰
%۱۵
۱۷۰,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۳۷۲
وزن:
۴۱۰ گرم
شابک:
9786229051139

معرفی کتاب

کتاب صعود چهل ساله(جلد دوم) نوشته استاد سیدمحمدحسین راجی به بررسی سیر پیشرفت و توسعه ابرقدرت‌های جهان و تطبیق آن با الگوی پیشرفتی است که ایران در طی سده اخیر پیموده است. در جلد اول کتاب صعود چهل ساله محققان موسسه سعداء با بررسی داده‌های آماری و پژوهشی که توسط نهادهای بین المللی ارائه شده به نتایج جالب توجه و شگفتی رسیدند. آمار و ارقام حکومت پهلوی در تمامی حوزه‌های نظامی، علمی، صنعتی و اجتماعی با دستاوردهای چهل ساله انقلاب قابل مقایسه نبود و جمهوری اسلامی ایران با وجود تمام دشمنی‌های داخلی و خارجی توانسته با سرعت بی‌نظیری به سمت قله‌های پیشرفت حرکت کند.

 

PDF نمونه کتاب صعود چهل ساله (جلد دوم)

دریافت نمونه کتاب صعود چهل ساله(جلد2)
دانلود PDF

 

درباره کتاب صعود چهل ساله(جلد۲)

کتاب صعود چهل ساله (جلد2) به بررسی عملکرد کشورهای توسعه یافته رفته و با تطبیق سیر پیشرفت آن‌ها با روند رو به رشد ایران، نشان می‌دهد ایران بسیاری از مراحل پیشرفت را محقق ساخته و در آستانه برداشت ثمره زحماتی است که در طی این چهل سال کشیده است. در بخش ابتدایی کتاب سیر پیشرفت و قدرت گرفتن کشورهای هلند، بریتانیا، آلمان و ایالات متحده بررسی شده است. تمامی این کشورها در ابتدا به دلیل وابستگی به دیگر قدرت‌ها دچار رکود و انحطاط بودند. همین مساله منجر به خلق جنبش‌های آزادی‌خواهانه‌ای شد که برای این کشورها استقلال را به ارمغان آورد. پس از آن تمامی این کشورها هزینه استقلال طلبی خود را با وارد شدن بحران‌های متعدد پرداخت کردند. اما با تقویت قوای نظامی کشور از لحاظ امنیتی کشورهایشان به ثبات برسد و در نتیجه رشد و شکوفایی در عرصه علم و صنعت رقم خورد. پس از آن با بازنگری در چهارچوب‌های اجرایی و اصلاح ساختارهای حکومتی زمینه را برای پیشرفت در سطح بین الملل و رقابت با دیگر کشورها فراهم ساختند. این کشورها با اعتماد به صنعت‌های دانش بنیان و حمایت از تولید داخلی جریان واردات و صادرات را در کشور معکوس ساختند و به ارز خود در عرصه جهانی اعتبار بخشیدند. طی این مراحل هشتگانه برای تمامی این کشورها قریب به صد سال زمان برده است، گرچه داده‌ها و پژوهش‌های جهانی بیانگر این مطلب هستند که تمامی این ابرقدرت‌ها در عصر پیش‌رو سیر افولی‌شان آغاز گشته است.

 

در بخش بعدی تمامی این مراحل نسبت به کشور ایران بررسی گشته است. سال‌های حکومت قاجار و پهلوی که کشور وابسته به دولت غربی بوده و هیچگونه ترقی و ثباتی در کشور وجود نداشته است. با پیروزی انقلاب اسلامی تعیین سرنوشت کشور به دست مردم ایران افتاد. گرچه جمهوری اسلامی نیز در پی کسب استقلال و آزادی خود عواقبش را پذیرفت و با بحران‌های مختلف نظامی، سیاسی و اقتصادی از طرف غرب و شرق مواجه گشت ولی توانست به سلامت از این دوره عبور کند و علیرغم این مسائل به شکل برق‌آسایی در حوزه‌های نظامی، علمی و صنعتی خودکفا شود. اکنون جمهوری اسلامی ایران به قدری تناور گشته که دیگر با جنگ نظامی، اقتصادی تهدید نمی‌شود و آرام آرام به قدرتی بدل می‌گردد که در عرصه‌های بین المللی نقشی موثر ایفا می‌کند. در بخش پایانی کتاب نیز الگوی پیشرفت ایران اسلامی با کشورهای غربی مقایسه شده و مشخص می‌گردد چگونه ایران توانسته بسیار سریع‌تر از دیگر کشورها به اهداف مدنظر دست یابد و از آسیب‌های جانبی رشد و ترقی مصون باقی بماند و خود را به نزدیکی قله رساند.

 

خرید کتاب به صورت عمده

جهت تهیه این کتاب به صورت عمده و با تخفیف ویژه می‌توانید با شماره 09055581809 تماس حاصل فرمایید.

 

برشی از کتاب

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:
بریتانیا برای تأمین غلات خود پس از استعمار هند در قرن ۱۹ کشاورزان این کشور را مجبور کرد که محصولات گندم، برنج، کتان و تریاک خود را در عوض پرداخت مالیات و بدهی که خود بر مردم کشور هند تحمیل کرده بودند به آن‌ها بفروشند؛ اما انگلیسی‌ها علاوه بر این که نتوانسته بودند بازار کشور هند را برای فروش محصولات نساجی خود تصرف کنند برای تصاحب بازار محصولات نساجی و پوشاک دیگر نقاط دنیا نیز با کشور هند چالش جدی داشتند و آن عبارت بود از صنعت نساجی قدرتمند این کشور که با کیفیت‌ترین پارچه‌های دنیا را تولید می‌کرد. انگلیسی‌ها برای حذف این مانع از همه ابزارهای قدرت خود استفاده کرده و از هیچ تلاشی برای برچیدن صنعت نساجی هند کوتاهی نکردند. ابتدا، به صنعت نساجی خود یارانه صادراتی دادند؛ سپس با اعمال زور و با استفاده از نیروی نظامی خود تعداد بالایی از ماشین‌های بافندگی هندی‌ها را نابود کرده و با بافندگان و ریسندگان هندی برخورد جدی نمودند و حتی در برخی موارد انگشتان آنان را نیز خرد کردند. در مرحله آخر هم برای محصولات نساجی هند تعرفه‌های سنگین گمرکی اعمال کردند. همه این تلاش‌ها در انتها منجر به فروپاشی صنعت نساجی کشور هند شد. قبل از این که انگلیسی‌ها هند را تصرف کنند هندی‌ها بیش از ۲۴ درصد از اقتصاد دنیا را تحت تملک خود داشتند؛ اما پس از این که بریتانیا هند را ترک کرد سهم هند از اقتصاد دنیا به حدود ۴ درصد رسید.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

صعود چهل ساله صعود چهل ساله
۱۵ %
سید محمدحسین راجی
۱۷۰,۰۰۰
۱۴۴,۵۰۰ تومان
مجموعه صعود چهل ساله (دو جلدی) مجموعه صعود چهل ساله (دو جلدی)
۱۵ %
۳۷۰,۰۰۰
۳۱۴,۵۰۰ تومان
از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده) از وزارت تا اعدام (صادق قطب زاده)
۱۰ %
۱۵۵,۰۰۰
۱۳۹,۵۰۰ تومان
آقا روح الله آقا روح الله
۱۰ %
حمیدرضا باقری
۲۴۰,۰۰۰
۲۱۶,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها