داستان بریده بریده

داستان بریده بریده

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۹۵,۰۰۰
%۱۰
۲۶۵,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
تحقیق
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۵۳۵
وزن:
۴۷۲ گرم
شابک:
9786227808087

معرفی کتاب

یک مقتل به زبان امروزی اثری است که علیرضا نظری خرم آن را پس از پژوهش در منابع تاریخی معتبر از قرن اول تا قرن هشتم هجری، نگاشته است.

کتاب «داستان بریده بریده» پژوهشی داستانی از منابع شیعه و سنی است که به چگونگی شکل‌گیری قیام امام حسین(ع) پرداخته است.

بر اساس مطالب این کتاب علاوه بر اطلاع از چگونگی آن واقعه بزرگ، از اوضاع و احوال مردم از حکومت‌های اسلامی آن زمان و رویکرد افراد مشهور جامعه اسلامی در برابر حوادث زمانشان آگاه شویم.

در این کتاب از پژوهش‌های کتاب ارزشمند تاریخ امام حسین(ع)،نگاشته پژوهشگران آموزش و پرورش و پژوهشگاه دارالحدیث استفاده شده‌است که باعث شده این اثر روایتی وسواس‌گونه و وفادارانه از منابع کهن باشد که بدون درگیری با خیال نویسنده، تنها با زبانی بسیار متفاوت از آنچه تا کنون خوانده‌اید نگاشته شده‌است؛ مثلاً در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((در همین حین، عدّه‌ای دیگه از اهالی کوفه بالای یه بلندی، مُشرِف به صحنهٔ نبرد ایستاده بودند و دست‌هاشون رو به‌سمت آسمون گرفته بودند و برای پیروزی امام دعا می‌کردند و می‌گفتند: خدایا حسین رو یاری بفرما!! یکی از اهالی ساکن در کربلا با دیدن این صحنهٔ عجیب به کنایه به دعاکننده‌ها گفت: فلان‌فلان‌شده‌ها! به‌جای گفتن این مُزخرفات برید به حسین‌بن‌علی کمک کنید.))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

در کربلا چه گذشت؟ در کربلا چه گذشت؟
۱۰ %
شیخ عباس قمی
۳۵۰,۰۰۰
۳۱۵,۰۰۰ تومان
لهوف لهوف
۹ %
سید بن طاووس - علیرضا رجالی تهرانی
۴۵,۰۰۰
۴۰,۹۵۰ تومان
حماسه حسینی جلد دوم حماسه حسینی جلد دوم
۱۰ %
شهید مرتضی مطهری
۱۷۹,۰۰۰
۱۶۱,۱۰۰ تومان
کتاب آه کتاب آه
۱۰ %
یاسین حجازی
۲۹۵,۰۰۰
۲۶۵,۵۰۰ تومان
مقتل مطهر مقتل مطهر
۹ %
جعفر صالحان
۵۴,۰۰۰
۴۹,۱۴۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها