خدمات متقابل اسلام و ایران  شهید مطهری
۶
۰
نام اثر :

خدمات متقابل اسلام و ایران شهید مطهری

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
سخنرانی
وزن :
۸۶۸ گرم
تعداد صفحه :
۶۱۱ صفحه
نوع جلد :
شومیز
به زودی موجود می شود

معرفی کتاب

استاد شهید، مرتضی مطهری، محقق، متفکر، نویسنده و از دانشمندان اسلام‌شناس در قرن معاصر است که لحظه لحظه انقلاب اسلامی نقش آفرینی کرد و همواره با قلم روشنگرانه خود، در برابر شبهات و تحریفات به شیوا‌ترین بیان قیام کرده‌است.

اینک نیز پس از سالها مجموعه آثار باقی مانده از این ایشان که شامل سخنرانی‌ها و دست‌نوشته‌ها و نقد نامه‌های او است توسط نشر صدرا جمع‌آوری، بازنویسی و به چاپ رسیده‌است تا پاسخگوی سوالات بنیادین جوانان و متفکران در عصرهای گوناگون باشد.

از آشناترین آثار ایشان که به کتاب‌رسان آمده‌است، کتاب خدمات متقابل ایران و اسلام می‌باشد؛ نوشتاری که حاصل سالها پژوهش در تاریخ باستان و دوره اسلامی سرزمینمان است که سالها پیش از پیاده سازی نوشتار کتاب در نه جلسه سخنرانی ماه محرم سال ۱۳۴۶ در حسینیه ارشاد بیان شده بود؛ اثر مقابل در دو بخش هویت ایرانیان را پیش از ورود آخرین دین توحیدی به این کشور و پس از آن بیان می‌کند.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

((راست گفته آن که گفته است: «علم و دین و فلسفه وطن ندارد، همه جایی و همگانی است»، همچنانکه رجال علم و رجال دین و رجال فلسفه نیز وطن ندارند، جهانی می‌باشند، به همه جهان تعلق دارند، همه جا وطن آنهاست و همه جهانیان هموطن آنها هستند.))

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده