حضرت حجت
۲۰۵
۵
نام اثر :

حضرت حجت

نویسنده :
ناشر :
رده سنی/مخاطب :
عمومی
قالب کتاب :
یادداشت
وزن :
۸۴۲ گرم
تعداد صفحه :
۶۹۶ صفحه
نوع جلد :
شومیز
قیمت : ۳۳۰,۰۰۰ تومان
تخفیف % ۱۵ ۲۸۰,۵۰۰ تومان

معرفی کتاب

عالمان دینی حاملان معارف نبوی و اهل بیت هستند و تابلوهایی هستند که انسان‌های عادی را برای رسیدن به سوی حق و ائمه راهنمایی می‌کنند. حال که در غیبت کبری به سر می‌بریم و از نعمت حضور انسان کامل، انوار حق، امامان معصوم به شکل حاضر محروم هستیم نیاز به این عالمان عارف که خود به تجلیات الهی آشنا هستند و چشمانشان به ساحت ملکوتی ائمه نظاره‌گر است بیشتر است و از آن سو وظیفه آن‌ها نیز در باب شناساندن هداه معصومین بیشتر است.

آیت الله محمدتقی بهجت فقیه عارف معاصر از جمله علمایی بودند که سخن از امام زمان (عج) مکرر در بسیاری از بیانات‌شان تکرار شده بود. ایشان از جمله عاشقان دلداده در این راه بودند که راهکارهای تشرف به محضر حضرت حجت و جلب رضایت مهدی موعود را به دوست‌داران و محبان اهل بیت (علیهم السلام) نشان می‌دادند. او که خود را همواره در مقابل این امام همام می‌دید و با توسل و توجه خود را دائما در محضر ایشان احساس می‌کرد تلاش داشت تا شیرینی وصال و بهره‌مندی از وجود این نائب خدا بر زمین را به همگان بچشاند. در کتاب حضرت حجت شاگردان و دوستداران این عارف واله به گردآوری و پیاده سازی تمام سخنان ایشان در مورد حضرت حجت پرداخته‌اند و با تقسیم بندی و تنظیم این سخنان در بخش‌های مختلف کتابی مفصل و در خور شان به نام «حضرت حجت» را تدوین نموده‌اند.

این کتاب در چهار گلستان تقسیم شده است. در بخش ابتدایی منظومه فکری آیت الله بهجت در مورد امام تبیین شده است. در گلستان دوم که معظم کتاب به این بخش مرتبط است مشتمل بر تمام گفتارها و پرسش و پاسخ‌هایی است که ایشان در مورد امام زمان مطرح کرده‌اند. در بخش سوم شرط تشرف به ساحت امام و تجربیاتی که ایشان نقل کرده‌اند یا خود به تشرف حضرت نائل شده‌اند به شکل مفصل ذکر شده‌اند و بخش پایانی تلاش شاگردان و همراهان ایشان برای پاسخگویی به برخی سوالات و شبهات در مورد امام است که تلاش کرده‌اند براساس تعالیم و نظرات آیت الله بهجت پاسخ دهند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ما روز به روز کانه می‌فهمیم که مطلب {ظهور} نزدیک است، هر روز آدم یک چیزهایی را می‌فهمد که قبلا نشنیده است! شر و فساد روز به روز دارد بالاتر می‌رود و نه اینکه پایین‌تر می‌رود. خدا توفیق بدهد که مهیا باشیم و جوری نباشد که در وقت ظهورش منحرف و منصرف باشیم!

تصاویر بیشتر

دیدگاه خوانندگان

حسین
۰۱ خرداد ۱۴۰۲
قیمت فوق العاده بالاست
مهدی صالحی
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
عشق به امام زمان و شناخت بیشتر ایشان از طریق این کتاب
ملیحه قاصدیان
۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۲
سعی میکنم این کتاب رابرای روزمعلم هدیه بدهم
صابر آرامش
۱۶ اسفند ۱۴۰۱
علاقه مند خرید این کتاب مقدس هستم
مرادی از بیرجند
۳۰ مرداد ۱۴۰۱
کتاباتون خیلی خوبه.من میخرم ولی مدتیه بدا مشغله زیاد فقط بهشون نگاه میکنم. ولی از خریدشان دست بر نمیدارم.مثل همین کتاب حضرت حجت که آمدم برا خرید ولی گفتین به زودی موجود می‌شود.

دیدگاه شما چیست ؟

0
ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده ثفارش عمده