حضرت حجت

حضرت حجت

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۳۸۰,۰۰۰
%۱۵
۳۲۳,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۶۹۶
وزن:
۸۴۲ گرم
شابک:
9786226947695

معرفی کتاب

عالمان دینی حاملان معارف نبوی و اهل بیت هستند و تابلوهایی هستند که انسان‌های عادی را برای رسیدن به سوی حق و ائمه راهنمایی می‌کنند. حال که در غیبت کبری به سر می‌بریم و از نعمت حضور انسان کامل، انوار حق، امامان معصوم به شکل حاضر محروم هستیم نیاز به این عالمان عارف که خود به تجلیات الهی آشنا هستند و چشمانشان به ساحت ملکوتی ائمه نظاره‌گر است بیشتر است و از آن سو وظیفه آن‌ها نیز در باب شناساندن هداه معصومین بیشتر است.

آیت الله محمدتقی بهجت فقیه عارف معاصر از جمله علمایی بودند که سخن از امام زمان (عج) مکرر در بسیاری از بیانات‌شان تکرار شده بود. ایشان از جمله عاشقان دلداده در این راه بودند که راهکارهای تشرف به محضر حضرت حجت و جلب رضایت مهدی موعود را به دوست‌داران و محبان اهل بیت (علیهم السلام) نشان می‌دادند. او که خود را همواره در مقابل این امام همام می‌دید و با توسل و توجه خود را دائما در محضر ایشان احساس می‌کرد تلاش داشت تا شیرینی وصال و بهره‌مندی از وجود این نائب خدا بر زمین را به همگان بچشاند. در این کتاب شاگردان و دوستداران این عارف واله به گردآوری و پیاده سازی تمام سخنان ایشان در مورد حضرت حجت پرداخته‌اند و با تقسیم بندی و تنظیم این سخنان در بخش‌های مختلف کتابی مفصل و در خور شان به نام «حضرت حجت» را تدوین نموده‌اند.

کتاب حضرت حجت در چهار گلستان تقسیم شده است. در بخش ابتدایی منظومه فکری آیت الله بهجت در مورد امام تبیین شده است. در گلستان دوم که معظم کتاب به این بخش مرتبط است مشتمل بر تمام گفتارها و پرسش و پاسخ‌هایی است که ایشان در مورد امام زمان مطرح کرده‌اند. در بخش سوم شرط تشرف به ساحت امام و تجربیاتی که ایشان نقل کرده‌اند یا خود به تشرف حضرت نائل شده‌اند به شکل مفصل ذکر شده‌اند و بخش پایانی تلاش شاگردان و همراهان ایشان برای پاسخگویی به برخی سوالات و شبهات در مورد امام است که تلاش کرده‌اند براساس تعالیم و نظرات آیت الله بهجت پاسخ دهند.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ما روز به روز کانه می‌فهمیم که مطلب {ظهور} نزدیک است، هر روز آدم یک چیزهایی را می‌فهمد که قبلا نشنیده است! شر و فساد روز به روز دارد بالاتر می‌رود و نه اینکه پایین‌تر می‌رود. خدا توفیق بدهد که مهیا باشیم و جوری نباشد که در وقت ظهورش منحرف و منصرف باشیم!

نظرات

سعید دادخواه
نویسنده مطلب
1 ماه قبل
28
عزیزانی که تمایل دارند کتاب رو دریافت کنن ولی در توانشون نیست به من پیام بدهند. s4eed@outlook.com
مصطفی جلدی
نویسنده مطلب
1 ماه قبل
28
سلام کتابتون خوبن وزین وبدرد بخور ودرحد عالی هستن
شهید گمنام
نویسنده مطلب
2 ماه قبل
28
نیاز جامعه بشری به امام درهمه دوره ها وجوداشته ودرزمان غیبت بااهمیت بیشتری برخورداراست
عصمت نوده
نویسنده مطلب
2 ماه قبل
28
خیلی دوست دارم این کتاب را تهیه کنم
بی نام
نویسنده مطلب
2 ماه قبل
28
این کتاب رو خیلی دوست دارم بخرم
بی نام
نویسنده مطلب
2 ماه قبل
28
قیمت کتاب خیلی زیاده چرا مثلا یه خیر نمیاد درصدی از هزینه خرید یه کتاب خوب را در تعداد بالا متقبل بشه و کار خیر بکنه نذری دادن که فقط به غذای هیأت نیست اینم یه نوع نذر میتونه باشه کاش من پول دار بودم.
حسین
نویسنده مطلب
6 ماه قبل
28
قیمت فوق العاده بالاست
مهدی صالحی
نویسنده مطلب
7 ماه قبل
28
عشق به امام زمان و شناخت بیشتر ایشان از طریق این کتاب
ملیحه قاصدیان
نویسنده مطلب
7 ماه قبل
28
سعی میکنم این کتاب رابرای روزمعلم هدیه بدهم
صابر آرامش
نویسنده مطلب
9 ماه قبل
28
علاقه مند خرید این کتاب مقدس هستم
مرادی از بیرجند
نویسنده مطلب
1 سال پیش
28
کتاباتون خیلی خوبه.من میخرم ولی مدتیه بدا مشغله زیاد فقط بهشون نگاه میکنم. ولی از خریدشان دست بر نمیدارم.مثل همین کتاب حضرت حجت که آمدم برا خرید ولی گفتین به زودی موجود می‌شود.
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

رحمت واسعه رحمت واسعه
۱۰ %
آیت الله بهجت
۲۰۰,۰۰۰
۱۸۰,۰۰۰ تومان
تو می آیی تو می آیی
۱۰ %
علی صفایی حائری
۶۵,۰۰۰
۵۸,۵۰۰ تومان
بهجت الدعاء بهجت الدعاء
۱۵ %
آیت الله بهجت
۳۰۰,۰۰۰
۲۵۵,۰۰۰ تومان
ادموند (جلد دوم) ادموند (جلد دوم)
۱۰ %
آمنه پازکی
۱۱۵,۰۰۰
۱۰۳,۵۰۰ تومان
قیام قیام
۱۰ %
علی صفایی حائری
۹۸,۰۰۰
۸۸,۲۰۰ تومان
عزیز عزیز
۱۰ %
بهزاد دانشگر
۵۸,۰۰۰
۵۲,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها