حانیه

حانیه

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۸۵,۰۰۰
%۱۰
۷۶,۵۰۰
تومان
موجودی:
فقط 6 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
داستان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۹۲
وزن:
۹۲ گرم
شابک:
9786004415637

معرفی کتاب

کتاب «حانیه» نوشته حامد عسکری روایت متفاوت از زندگی حضرت زهرا (سلام الله علیها) است. این اثر همچون پریدخت داستانی بر پایه نامه‌نگاری است که در طی آن مردی به نام یحیی برای محبوبش حانیه نامه می‌نویسد. او در حال سفر به آمریکا برای تحصیل است و گفتگوهای درون کلاسشان بهانه‌ای می‌شود تا در مورد شخصیت زن در اسلام و مفهوم شهادت سخن بگوید. این موضوعات بحث را به حضرت زهرا (سلام الله علیها) می‌رساند. حامد عسکری مثل همیشه با قلم ناب و غزل گونه‌اش تلاش کردی تصویری تازه از صحنه‌های تکراری نقش بزند و ماجرای سیده زنان دو عالم را که ماجرای تلخ و مظلومانه است از نگاه انسانی در قلب نیویورک روایت کرده است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

چرا پیش نمی‌رود؟ چرا هر چه می‌نویسم به جانم نمی‌نشیند، حانیه؟ کلمات هم در این شهر مرا رها کرده‌اند می‌خواهم بزنم زیر همه چیز و برگردم. این سردرگمی کی تمام می‌شود؟ من ساعت‌ها با تو حرف زده‌ام، دلداری‌ام داده‌ای گفته‌ای تمام می‌شود و تمام نمی‌شود روزهایم کتابخانه است و یونس و قدم زدن داشتم در مورد چیزهایی که برای مکفی نوشته‌ام فکر می‌کردم. رسیدم به آنجا که دختران را زنده به گور می‌کردند و به روایتی رسیدم که عربی آمده بود پیش مرد و گفته بود یازده دخترم را یکی یکی بردم و با دست‌های خودم زنده زنده در بیابان دفن کردم خواندی حانیه؟ یازده دختر را فکر کن بچه می‌خواسته و هر سال همسرش دختر می‌آورده یعنی از خانه تا بیابان محل دفنشان، توی چشم‌های آن‌ها زل نزده؟ نگاه نکرده؟ وقتی می‌خواسته دست در قبر کند و بگذاردشان انگشت‌های کوچکشان دور انگشت‌های زمختش گره نخورده؟چگونه دلش آمده؟ چگونه بعدش آمده و پیش محمد اعتراف کرده و به این فکر نکرده که با کلماتش اشک‌های زلال مرد را جاری می‌کند؟

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

فدک در تاریخ فدک در تاریخ
۱۰ %
آیت الله محمدباقر صدر
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
روزهای فاطمه (س) صفایی حائری روزهای فاطمه (س) صفایی حائری
۱۰ %
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
ریحانه پیامبر ریحانه پیامبر
۱۰ %
محسن نعما
۵۵,۰۰۰
۴۹,۵۰۰ تومان
دختر پیامبر (ص) دختر پیامبر (ص)
۱۰ %
محمدعلی جاودان
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
فاطمه از نگاه علی (ع) فاطمه از نگاه علی (ع)
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
مقام لیله القدری حضرت فاطمه سلام الله علیها مقام لیله القدری حضرت فاطمه سلام الله علیها
۱۰ %
۳۸,۰۰۰
۳۴,۲۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها