تصمیم گیری

تصمیم گیری

مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۴۰,۰۰۰
%۱۰
۳۶,۰۰۰
تومان
موجودی:
فقط 4 جلد
رده سنی:
کارآفرینان
قالب:
مشاوره
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
ربعی
صفحات:
۱۰۸
وزن:
۱۱۰ گرم
شابک:
9786006227634

معرفی کتاب

اگر رؤیای مدیر شدن دارید و به تازگی پا به عرصۀ کسب و کار گذاشته‌اید، احتمالاً بی‌گدار به آب نزده‌اید و یک مشاور خوب هم در کنار خود دارید. بدون مشورت و به تنهایی نمی‌توان موانع موجود در سر راه را شناخت و بدون شناختن، تصمیم‌گیری مشکل خواهد بود. برای پیدا کردن بهترین راه و بهترین انتخاب باید داشته‌ها و خواسته‌هایتان را بسنجید و آن‌ها را در تناسب با هدفتان اندازه بگیرید. اما در کنار یک مشاور، کتاب «تصمیم‌گیری» می‌تواند نقش مربّی شخصی شما را داشته باشد و اصول و قواعد پیمودن راه را به شما آموزش بدهد. این کتاب که از دل مجموعه کتاب‌های مدیریتی دانشکده کسب و کار هاروارد بیرون آمده، توسط «دیوید ای. گاروین» استاد همین دانشگاه نوشته شده است. اما تصمیم‌گیری، کتابی درمورد رفتارهای درست در دنیای واقعی کسب و کار است و صرفاً در دنیای تئوری‌ها سیر نمی‌کند. از ابتدای این کتاب با شناخت مراحل تصمیم‌گیری به سراغ آماده‌سازی افراد و شرایط لازم می‌رویم. سپس با شناخت موانع و تلاش برای چهارچوب‌بندی موضوع، گزینه‌های مختلف را بررسی می‌کنیم و با ارزیابی آن‌ها به برای به انجام رساندن آن‌ها برنامه می‌ریزیم. کتاب تصمیم‌گیری دغدغه‌های اصلی یک مدیر مانند داشتن یک چشم‌انداز از آینده، حمایت از افراد سازمان و مسائل اخلاقی و فردی را در نظر می‌گیرد؛ در نهایت نیز با گردآوری تمام این مراحل، به یک فرآیند و روش کلّی می‌رسد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانیم:

«ارزیابی فرآیند تصمیم‌گیری تلاشی مستمر است که باید به صورت لحظه‌ای و در تمام مراحل فرآیند انجام گیرد. برای مثال، شما باید بر شیوۀ برگزاری جلسات نظارت داشته باشید و از آن که مشکلات مانع از رسیدن شما به اهداف شوند، از طریق همفکری و تلاش جمعی پیشگیری کنید. گاهی اوقات اطلاعاتی جدید به‌دست می‌آید و یا شرایط به نحوی تغییر می‌کند که لازم است در حین اجرای تصمیم در اهداف خود تغییراتی اعمال کنید. برای هر یک از بخش‌های فرآیند، از جمع کردن اعضای تیم تصمیم‌گیری تا عملی ساختن تصمیم یک طرح ارزیابی، پیش بینی کنید. این می‌تواند تنها به منزلۀ تهیۀ یک فهرست و پر کردن موارد مندرج در آن باشد. پس از پایان هر جلسه در مورد حسن انجام امور کمی فکر کنید. به علاوه تعیین کنید که تصمیم‌گیری مؤثر دارای چه ویژگی‌های تعیین‌کننده‌ای است.»

 

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

راهبرد اقتصادی پیامبر راهبرد اقتصادی پیامبر
۱۰ %
حمید سبحانی صدر
۷۰,۰۰۰
۶۳,۰۰۰ تومان
خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا) خاکریز اقدام و عمل (اقتصاد مقاومتی در سیره شهدا)
۲۵ %
۶,۰۰۰
۴,۵۰۰ تومان
سطح عمیق سطح عمیق
۲۵ %
سید حمزه حسینی - سید مجتبی قافله باشی
۱۶,۰۰۰
۱۲,۰۰۰ تومان
رهبران آخر غذا می خورند رهبران آخر غذا می خورند
۱۰ %
۲۴۸,۰۰۰
۲۲۳,۲۰۰ تومان
نتایج نوآوری باز نتایج نوآوری باز
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
آرزوهای دست ساز آرزوهای دست ساز
۱۵ %
میلاد حبیبی
۶۰,۰۰۰
۵۱,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها