بیروط

بیروط

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۲۹۹,۰۰۰
%۱۰
۲۶۹,۱۰۰
تومان
موجودی:
فقط 2 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
رمان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۴۱۶
وزن:
۳۰۲ گرم
شابک:
9786229468418

معرفی کتاب

کتاب «بیروط» رمانی از ابراهیم اکبری دیزگاه است که با محوریت امام موسی صدر نوشته شده است. این کتاب توسط انتشارات صاد منتشر گردیده و در جایزه ادبی جلال آل احمد برگزیده شده است. شخصیت اصلی ماجرا مردی به نام یحیی است که دچار بحران‌های اعتقادی و معنوی شده است. پدر او امام جمعه‌ای بود که برخورد خشن و سلبی نسبت به او داشته و یحیی پس از تحصیل و مطالعاتش به دینی که پدر باور دارد کافر شده است. او در آستانه مهاجرت به آلمان است که دوستی دعوت می‌کند برای ساخت مستندی در مورد امام موسی صدر به لبنان بیاید و فیلمنامه مستند را بنویسد. او به طمع حق الزحمه کار را قبول می‌کند و در لبنان به گشت و گذار می‌پردازد. در اثنای همین جستجوها به کشف‌های تازه‌ای در مورد امام موسی صدر می‌رسد و می‌فهمد آیینی که ایشان ارائه می‌دهد به حقیقت دین نزدیک‌تر است.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

صبح با صدای زنگ تلفن بیدار شدم دوباره عمر الماجد می‌خواست من را ببیند. نمی‌دانم این بشر چه می‌خواهد از من؟ ازش می‌ترسم. آخر چه معنایی دارد یک جوان سنی که پدرش رفیق ملک عبدالله یا ملک فلان است. بخواهد به وسیله من شیعه بشود؟ آن هم به وسیله من واقعاً جای شگفتی دارد. کار دنیا را ببین یک نفر را اتفاقی در یک آب میوه فروشی ببینی، بند کند به تو که می‌خواهم شیعه شوم حال آنکه هنوز تو در باور خود هزار لیت، لعل داری تو هم دوسه بار بپیچانی‌اش ولی رهایت نکند. جالبی قضیه این نیست که او می‌خواهد تغییر مذهب بدهد شیرینی ماجرا این است که می خواهد به وسیله من هدایت شود. من یحیی ربانی فرزند ابوالبرکات ربانی این همه آدم را رها کرده چسبیده به یقه من نمیدانم شاید بوی نبوت می‌دهم. باید بعد از شیعه شدن ببینمش باید برایش ماجرای آن جوانک سنی را تعریف کنم که می خواست پیش سید موسی صدر تغییر مذهب بدهد تا زن بگیرد ولی او مخالفت کرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ارمیا ارمیا
۱۰ %
رضا امیرخانی
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
سه دیدار جلد اول (رجعت به ریشه ها) سه دیدار جلد اول (رجعت به ریشه ها)
۱۰ %
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
بار دیگر شهری که دوست می داشتم بار دیگر شهری که دوست می داشتم
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
آتش بدون دود (7 جلدی) آتش بدون دود (7 جلدی)
۱۵ %
نادر ابراهیمی
۱,۱۹۰,۰۰۰
۱,۰۱۱,۵۰۰ تومان
استاد عشق استاد عشق
۹ %
ایرج حسابی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۵۰۰ تومان
سه دیدار جلد دوم (در میانه میدان) سه دیدار جلد دوم (در میانه میدان)
۱۰ %
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها