بابا محمد

بابا محمد

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
رده سنی:
عمومی
قالب:
زندگینامه داستانی
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
Unknown
صفحات:
۲۱۵
وزن:
۱۱۶ گرم
شابک:
9786002540430

معرفی کتاب

سردار شهید محمد رستمی رهنورد، شخصیت باوقار و ستودنی‌ای است که حسین فتاحی قصد نگاشتن زندگی غرورآفرین وی در این کتاب دارد.

مردی که در روستای رهورد از توابع قوچان به دنیا آمد و روحیه فعال و انقلابی‌اش، او را به سوی مبارزه علیه ستم کشاند و به دلیل شان بالا و حمایتگرانه ایشان و صفات پدرانه‌ای که از اخلاق وی، در ذهن مردم باقی مانده‌ است، برخی از دوستان‌نزدیکش، به رسم خراسانی‌ها «بابا» صدایش می‌زدند؛ اینک نیز نشر ستاره‌ها روایتی دلنشین از بابامحمد را برای نسل‌هایی به چاپ رسانده‌است که ماجرای شهادت او را نشنیده‌اند و در خاطر ندارند.

برای همین در بخشی از این نوشتار می‌خوانیم:

((خستگی بیست و چند ساعت در اتوبوس‌نشستن و از اهواز تا مشهد آمدن، کلافه‌اش کرده بود. زن با همان حالت جدی گفت: «محسن! محسن! مگر دنبال چنین‌صحنه‌هایی نمی‌گشتی؟ مگر خودت را به آب و آتش نمی‌زدی که صحنه‌ی جالب پیدا کنی؟ حتماً باید بروی توی آن‌گرمای جنوب عکس بگیری! بیا این جا در چند کیلومتری مشهد، سوژه‌ی به این قشنگی! بگیر بخواب، بعد بگو این جاهاسوژه‌ی به درد بخور پیدا نمی‌شود. ببین مردم راننده‌ی زخمی را از ماشین کشیدند بیرون! بیچاره داغون شده. فکر کنم‌تمام کرده باشد! عکس گرفتن از کسی که چند دقیقه پیش جان داده، چیز جالبی است! بلند شو دیگر!!»...))

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

ملا صالح ملا صالح
۱۰ %
رضیه غبیشی
۷۵,۰۰۰
۶۷,۵۰۰ تومان
کوچه نقاش ها کوچه نقاش ها
۱۰ %
راحله صبوری
۲۵۰,۰۰۰
۲۲۵,۰۰۰ تومان
حکایت زمستان حکایت زمستان
۱۰ %
سعید عاکف
۸۵,۰۰۰
۷۶,۵۰۰ تومان
پسرک فلافل فروش پسرک فلافل فروش
۱۰ %
گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی
۳۵,۰۰۰
۳۱,۵۰۰ تومان
هنر اهل بیت هنر اهل بیت
۱۰ %
سید حسن منتظرین
۱۳۰,۰۰۰
۱۱۷,۰۰۰ تومان
خاک های نرم کوشک خاک های نرم کوشک
۱۰ %
۱۱۰,۰۰۰
۹۹,۰۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها