ایرانشاه

ایرانشاه

مترجم:
عطیه حسینی
ناشر:
قیمت:
۸۹,۰۰۰
%۱۰
۸۰,۱۰۰
تومان
موجودی:
فقط 9 جلد
رده سنی:
عمومی
قالب:
رمان
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۹۰
وزن:
۱۰۰ گرم
شابک:
9786227459074

معرفی کتاب

کتاب «ایرانشاه» نوشته محمداسماعیل حاجی علیان یک داستان تاریخی براساس زندگی امیر اسماعیل سامانی است. گرچه این شخصیت وجود حقیقی داشته ولی ایده داستان و شرح حوادث براساس خیال نویسنده پیش می‌رود. ماجرا از جایی شروع می‌شود که کارمندی از اداره اوقاف سمنان به سندی دست می‌یابد که زندگی و حکومت امیراسماعیل سامانی را شرح داده است. از آنجا که راقم آن سطور از اجداد باستانی شهرش محسوب گشته تلاش می‌کند تا این سند را احیا کند. در این سند تاریخی قصه جوان جوانمرد و شجاعی را می‌خوانیم که در زمان حکومت سامانی از جانب برادر به حکومت منطقه بخارا منصوب می‌شود و او می‌رود تا ظلم و بی عدالتی را برچیدند و با دادگری در میان مردم به حکومت بپردازد.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

امیر به قامت فرازتر از میران گرزدار و نیزه پران و کمان دار سپاهش نبود، لیک به فراخ شانگی و دور بازو از آنان افزون‌تر و پنجه‌های امیر از آنان کارکرده‌تر بود. چروک‌های متوالی بر پیشانی امیر بود که او را به سن و سال پدر آنان نشان می‌داد هر چند به تقویم سال و ماه اندکی با هم توفیر داشتند. آنان روزها به کار مشق نظام بودند و امیر به کار رعیت دیوار فروریخته خانه‌ای را خویشتن ترمیم می‌کرد و کرت آب رفته پیرمردان را نظام می‌بخشید. زمستان‌های سرد بخارا که نظامیان به گرمخانه خانه‌ها و حاکم خانه بودند. امیر سوار بر اسب دور میدانچه می ایستاد تا اگر رعیتی عریضه‌ای دارد و تا رسیدن به حاکم خانه راه بر او دشوار می‌گردد در فراغ خاطر با امیر خویش گپ و گفت کند و تجار مال التجاره خویش در پناه دیدگان امیر به رعیت عرضه دارند. این سرمای بخارا، او را پوست و استخوان قرص کرده بود و به چهره اش خطوطی در هم نشانده بود که او را پیری می‌کرد دنیا دیده و سردوگرم چشیده و بازارچه بخارا را پررونق و مردمان را شادمان می‌کرد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

اسماعیل اسماعیل
۱۰ %
امیرحسین فردی
۶۰,۰۰۰
۵۴,۰۰۰ تومان
سه دیدار جلد دوم (در میانه میدان) سه دیدار جلد دوم (در میانه میدان)
۱۰ %
۱۴۵,۰۰۰
۱۳۰,۵۰۰ تومان
استاد عشق استاد عشق
۹ %
ایرج حسابی
۵۰,۰۰۰
۴۵,۵۰۰ تومان
فرشته ها هم عاشق می شوند فرشته ها هم عاشق می شوند
۱۰ %
۱۱۲,۰۰۰
۱۰۰,۸۰۰ تومان
بار دیگر شهری که دوست می داشتم بار دیگر شهری که دوست می داشتم
۱۰ %
۱۲۰,۰۰۰
۱۰۸,۰۰۰ تومان
داستان سیستان داستان سیستان
۱۰ %
رضا امیرخانی
۹۵,۰۰۰
۸۵,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها