استبدال

استبدال

نویسنده:
مترجم:
عطیه حسینی
قیمت:
۹۰,۰۰۰
%۱۰
۸۱,۰۰۰
تومان
رده سنی:
عمومی
قالب:
یادداشت
نوع جلد:
شومیز
قطع کتاب:
رقعی
صفحات:
۲۰۰
وزن:
۱۵۲ گرم
شابک:
9789643049072

معرفی کتاب

کتاب «استبدال» نوشته دکتر سعید جلیلی مروری بر یک مفهوم قرآنی است. خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم سنتی را بیان می‌کند که بسیار رعب انگیز و حساس بوده و تمام مومنان باید نسبت به آن آگاهی داشته باشند. سنت استبدال به این معنا است که امر الهی و پیشبرد اهداف الهی در عالم دنیا هیچگاه بر زمین نمی‌ماند و خداوند برای به کمال رساندن دین خود وابسته به هیچ کس نیست. بلکه این اقوام و جوامع هستند که باید شایستگی خود را برای حمل بار الهی اثبات نمایند و این افتخار را مشمول حال خود نمایند. به همین دلیل است که خداوند به قوم پیامبر هشدار می‌دهد که اگر شما یاور دین خدا نباشید او قومی را جایگزین شما خواهد نمود که هم خداوند آن‌ها را دوست دارد و هم این قوم خداوند را. اکنون که این توفیق شامل حال ملت ایران گشته تا حکومتی به نام اسلام و مکتب تشیع برپا کنند این خطر همواره وجود دارد که در صورت سستی و رویگردانی از اهداف متعالی خداوند این توفیق را مشمول حال ملتی دیگر گرداند. استاد جلیلی تلاش نموده‌اند در هفت گفتار با استناد به آیات الهی و رهنمودهای رهبر معظم انقلاب نسبت به این مساله هشدار دهند و نشانه‌های وقوع استبدال را تبیین نمایند تا مبادا شاهد تحقق آن‌ها باشیم.

در ادامه برشی از این کتاب را می‌خوانید:

ابتدا این تذکر را به خودم و بعد به همه بدهم وقتی در قرآن به مضامینی که مذموم هستند بر می‌خوریم ذهنمان ناگهان به طرف آدم‌های خیلی بدی که در تاریخ بوده‌اند نرود و به خودمان نگوییم منظور قرآن آن‌هاست. خدای ناکرده ممکن است هر یک از ما مصداق آن آیه قرار بگیریم اگر توجه لازم نکنیم این اتفاق ممکن است برای هر کسی بیفتد. برخی وقتی این آیات را می‌خوانند می‌گویند مترفین مربوط به دورۀ فلان پیامبر بوده‌اند؛ این طور نیست. تعابیری که در قرآن آمده دربارۀ عموم ابنای بشر است و همۀ ما ممکن است در معرض آن لغزش‌ها قرار بگیریم. لذا همه باید ابتدا نسبت به خودمان به لحاظ فردی و بعد جمعی و اجتماعی توجه کنیم که خدای ناکرده جامعه ما به چنین ورطه‌ای نیفتد.

نظرات

جهت ثبت نظر لطفا وارد سایت شوید
این کتاب به درد کی می‌خوره؟
کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان کتاب رسان: خرید کتاب با تخفیف و ارسال رایگان

اینا رو هم از دست نده

دین در جهان امروز دین در جهان امروز
۱۰ %
امام موسی صدر
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
هدف حیات زمینی آدم هدف حیات زمینی آدم
۱۰ %
اصغر طاهرزاده
۱۸۷,۰۰۰
۱۶۸,۳۰۰ تومان
ایران جوان بمان ایران جوان بمان
۱۰ %
محسن عباسی ولدی
۱۶۵,۰۰۰
۱۴۸,۵۰۰ تومان
نفحات نفت نفحات نفت
۱۰ %
رضا امیرخانی
۱۳۵,۰۰۰
۱۲۱,۵۰۰ تومان
مسئولیت و سازندگی مسئولیت و سازندگی
۱۰ %
علی صفایی حائری
۱۲۵,۰۰۰
۱۱۲,۵۰۰ تومان
ادیان در خدمت انسان-امام موسی صدر ادیان در خدمت انسان-امام موسی صدر
۱۰ %
۱۹۵,۰۰۰
۱۷۵,۵۰۰ تومان
دسته‌بندی کتاب‌ها